Të gjitha rolet e Ramës/ Mos e humbisni statusin që po thyen rrjetin

Të gjitha rolet e Ramës/ Mos e humbisni statusin që po thyen rrjetin

13:13, 28/05/2020

Perdja ka rënë dhe tanimë është kuptuar se kryeministri Edi Rama po shkon drejt fundit të karrierës politike pa asnjë bilanc të rëndësishëm, por vetëm me gropa të krijuara.

Por gjatë kësaj kohe, ai ka tentuar që të mbushë gropat e keqqeverisjes, paaftësisë, krimit dhe korrupsionit me propagandë dhe shfaqje.

Kjo është arsyeja se përse një postim nga ish-kryebashkiaku i natës, Briken Fejzullai për Edi Ramën u bë viral gjatë orëve të fundit.

POSTIMI

Çun Tirone, basketbollist, punk, artist, nudist, marksist, fashist, i majtë, i djathtë, no global, piktor, ministër, ateist, mysliman, katolik, ortodoks, kryebashkiak, mason, kryeministër, shofer, shef përmbytjeje, shef tërmeti, shef i shtabit të përgjithshëm, gjeneral, falës mëkatesh, bari', hoxhë, prift, i ndritur, diplomat, ministër i jashtëm, qytetar, fshatar, hetues, prokuror, gjykatës, president i OSCE, arkeolog, etimiolog, historian, kritik arti, bejtexhi, batutaxhi, bamirograf (lexo: ata që bëjnë bamirësi, me 2 kameramanë dhe 4 fotografë me vete), shkrimtar, regjisor, skenograf, muzikant, arkitekt, designer, inxhinier, fadromist, ndërtues, doktor, epidemiolog, financier, polic i mirë, polic i keq, lider suprem, udhërrëfyes, baba i kombit, i dërguari i Zotit...

Praktikisht; ka luajtur më shumë role se Kadri Roshi, Sandër Prosi, Al Paçino dhe Robert de Niro, të marrë së bashku!

Give that man an OSCAR!

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Londra30/05/2020 21:11

Vertet besoni se nje kloshar duhej te ishte ndryshe! Gjyna te shikosh nje te semure te tille. Kushdo qe e gjen ne rruge te njoftoje Llesh kimikun qe t' ia dorezoje surrelit.

Kosta grillo30/05/2020 13:57

Pervers ju shofte fara

Shqiptari29/05/2020 20:53

DO T'IA JAPIM CMIMIN, POR JO TE GJITHE CMIMIN OSCAR! OS NUK IA JAPIM DOT, BOLL E KA ATE TE FUNDIT!!!

CAMI29/05/2020 01:37

TRGKTARE KA SHITE OREN E MADHE NE QENDER TE TIRANES . TREGTARE EDVIN RAMA ,TIT SOJLI , GIM GJUZI. 3 QE TA ULIN HENEN NE TOKE . PO KY ESHTE KARAKTERISTIKE SE NUK LAHET NUK PERT EDHE THONJTE KUR LANE BYTHEN I MBUSHEN THONJTE ME MUT DHE PO TA SHIKONI NE PARLAMENT I MBANE ERE THONJEVE

Andi28/05/2020 21:18

Ksaj i thone: Cirak per gjithshka , zanatci per asgje

Andi28/05/2020 21:15

Ksaj i thone: Cirak per gjithshka , zanatci per asgje

aa28/05/2020 16:41

kot je lodhur dhe ke shkruar gjithe ato rreshta, mjafton te shkruaje thjesht dylber, dhe permblidhje edhe me shume se sa ke shkruar

Denis28/05/2020 15:21

e Eshte harruar te thuhet se eshte edhe KENGETAR. A ju kujtohet ajo kenga Tirona Jone ? O zot kur shikon se cfare personazhi eshte. Kaluar kufirit te absurdit. Fat me te zi per nje popull nuk ka .

Ilir28/05/2020 15:12

Me fal por ke Harru Psikopat, skizofren, pothead, crakhead

Landi28/05/2020 15:08

Dhe druvar, e keni harruar kur dilte me sepat te priste shtylla.

eri_elb28/05/2020 14:58

Super

Didi28/05/2020 13:54

Qefli femrash.(7 gra ka marre 6 i ka ndare).

Gimi28/05/2020 13:21

Je i madhërishëm.Më saktë dhe bukur s'bëhet.

Shto koment

Denonco