Rama hap kufijtë në 1 qershor, plazhet hapen vetëm për hotelet, jo qytetarët

Rama hap kufijtë në 1 qershor, plazhet hapen vetëm për hotelet, jo qytetarët

20:30, 24/05/2020

Pas mbylljes që i bëri vendit ditën e festës së Fitër Bajramit, kryeministri Edi Rama doli sërish në një dalje publike nga Facebook, nga ku bbëri të ditur se duke nisur nga data 1 qershor do të hapen kufijtë tokësorë me fqinjët, ndërsa theksoi se plazhet ende nuk do të hapen.

“Duke nisur nga 1 qershori do të hapim kufijtë me fqinjët, për të gjithë shqiptarët. Ne do të vazhdojmë t’u bëjmë thirrje të gjithëve për kujdes. Ende nuk do të hapen plazhet”, tha ai.

Më tej, kryeministri theksoi se kjo do të jetë java e fundit e kufizimit të orareve.

“Kjo do të jetë java e fundit e kufizimeve të orareve, por fundjava pa makina do të mbetet në fuqi edhe për dy fundjava të tjera”, u shpreh Rama.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Llaqi 25/05/2020 00:23

Ne vend te hapi plazhet .dhe jo kufijt ,bene te kunderten ?????. Te jete gomare ???????

BRavo24/05/2020 21:19

Po ne hotele kush shkojne, nuk shkojne qytetaret!? Po nese nga ana tjeter thote nuk ka me toke e zanun ne plazh, a thua se nuk eshte pergjegjesi e ketij territori plazhit, cdo te thote te hapesh plazhin vetem per hotelet?! Shqip qe po ja dhuron oligarkeve e jo qytetareve, e vazhdon mashtron si shurdh qe nuk do te kuptoje se te ka dale boja, e askush ste beson me.

Shtetrrumpalle 24/05/2020 21:08

eDARAMA e ka mendjen vetem per $$$$$$$$$ dhe €€€€€€€€€, as qe nuk i behet vone fare per popullin.

t24/05/2020 20:57

Ky koqja po kenaqet si nje kalama me lodrren e vet dashur ,por njerezit nuk jane duke e perfiillur

Shto koment

Denonco