VIDEO/ Policë pa numra shkojnë të ngrejnë regjisorin nga lokali, por nuk ia dalin

VIDEO/ Policë pa numra shkojnë të ngrejnë regjisorin nga lokali, por nuk ia dalin

19:29, 24/05/2020

Edhe pse ishte Festa e Fitër Bajramit, kryeministri Edi Rama, përmes një postimi në Facebook, urdhëroi karantinë totale. Por pavarësisht kësaj, qytetarët e injoruan në masë duke vijuar normalisht jetën e tyre.

Ndërkohë që nuk kanë munguar kontrollet nga ana e Policisë. Një prej tyre ka qenë edhe regjisori Kastriot Çipi, i cili është përballur me 2 efektivë ditën e sotme.

Ai ka qenë me miq të tij në një lokal, por sipas policëve kjo është e ndaluar.

Në një video të publikuar nga Alenaca për Mbrojtjet e Teatrit shihet se si Çipi këmbëngul se nuk ka asnjë urdhër të shkruar që e ndalkon të bëjë këtë veprim.

“Mosbindje civile. Policia e shtetit vazhdon të intimidojë qytetarët me urdhra fb të Kryeministrit. Njëri nga policët nuk ka as numër identifikimi. Shiheni vetë në video skandalin. Pasi nuk kishin asnjë bazë ligjore e asnjë shkresë, ata u larguan si frikacakë pas 5 minutash”, shkruhet mbi video.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

protestuesit24/05/2020 23:05

Sa urte e bute sillen policet me ty more Kastriot. Po ne na rrahen e desh na vrane naten e shembjes se teatrit. Na rrahen gjate gjithe dites se diele ne proteste. U arrestuan dhe u burgosen shume protestues. Ti Kastriot naten e shembjes ke qene ne gjume rehat rehat dhe as je dukur deri te henen kur ra qetesia. Ndersa tani ben heroin me policine e cila s`ndihet para teje. Alamet heroi ke dale. Kjo po qe eshte regjia e hipokrizise.

BRavo24/05/2020 21:08

KEshtu e duan keto karagjoze, me krye karagjozin ne krye, IDIOT total qe do mbetet ne halete e historise.

Mehmet24/05/2020 20:40

Llesh Lleshi katundari I Mirdites , permend NATON vazhdomish ne fjalimet e tije dhe Ameriken , por lejon NATO -JA dhe Amerika ne sherbim te tyre police pa mjete identifikimei sic Jane numrat e policeve te fiksuar ne uniform te tyre sepse ne baze te ketyre numrave kuptohet se Kush eshte KY polic qe sherben dhe te dhenat e tije!!!Kurr nuk ndodh nje gje e tille sepse numrat Jane pjese e rendesishne dhe e pashkeputur e unoformes policore. Demtimi I uniformes se policise eshte shkelje e ligjit .Kjo tregon se shteti yne eshte mafioz I kapur agjenturor nuk vepron ne mbrojtjen e interesave te popullsise por veprojn si Mafie si Diktator Jo te hapur para ligjit Jo me fakte por mundohen gjithsesi me fute friken popullit !!! Por a mendoni juve more joprofesionista Police se populli kur te ngrihet nga gjumi ju shkul dhembet dhe nuk do gjeni vrime Ku te futeni!!!!

Leonsio24/05/2020 20:11

Bravo regjizori , policia vazhdon ne shkelje te qellimeshme duke hequr nga uniforma nr identifikimt ... kjo duhet te jete pergjigja e çdo qytetari ndajj falangava qe urdherohen nga fb ...

Mehmet24/05/2020 20:11

Bravo Kastriot Cipi shum mire I digjenerove policat e Mafies shteterore .MOS bindje civile eshte goditja me e mire dhe me e paster kunder shtetit te kapur dhe Mafioz te Edi Rames ,Llesh Lleshit fshatarit te Mirdites nje Diktator kimunist ckicofren idiot qe nuk din cfar ben !!!Kujto se eshte ne lufte dhe harron se eshte ne sherbim te popullit KY Idiot.Ushtaraku nuk zbaton urrdherat kur Jane ne kundershtim me interest kombetare !!Pra tani keto urrdhera per MOS me lejuar njerezit te dalin ne nature ne diten per diell dhe buze Detit Jane plotesisht kunder interesave te njerezve pra atyre kombetare.A Jan ne rregull ne tru keta njerez ne drejtim apo Jo !!!!Fuck Them.Mos bindje civile kunder diktatoreve .

t24/05/2020 19:53

Polica leshi,do vije dita do shkoni ju te 303

Shto koment

Denonco