Shqipëria në karantinë, Rama uron Bajramin: Mëshira e Allahut qoftë me ju

Shqipëria në karantinë, Rama uron Bajramin: Mëshira e Allahut qoftë me ju

21:34, 23/05/2020

Kryeministri Edi Rama uron besimtarët myslimanë festën e Fitër Bajramit me një foto nga xhamia e Et’hem Bej në Tiranë.

Në foto shkruhet se ”Paqja dhe mëshira e Allahut qoftë me ju”.

Image

Ndërkohë nesër, edhe pse është festa e Bajramit, Shqipëria do të jetë e mbyllur. Ndërkohë falja e Namazit të Bajramit nuk do të kryhet në shesh si çdo vit, por në xhami të ndryshme. 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shpata23/05/2020 23:38

Pet meshire ka nevoje Rama! Ju lutem mos ja kursrseni!!

Pa vlere ai qe uron pa zemer23/05/2020 22:38

A ke turp o Krye.....er

Shto koment

Denonco