Berisha appeals to the Muslim believers to ignore Rama's curfew tomorrow and celebrate Eid al-Fitr outside

Berisha appeals to the Muslim believers to ignore Rama's curfew tomorrow and celebrate Eid al-Fitr outside

13:07, 23/05/2020

Former Albanian Premier Sali Berisha has condemned Premier Edi Rama’s decision to ban the prayers of the Muslim believers tomorrow on the day the Eid al-Fitr, the biggest celebration in the Muslim world.

Berisha said Rama’s decision is “an act of an atheistic narco-dictator” and made an appeal to the spiritual leaders of the Albanian Muslim community.

“I appeal to all the Muslim believers to fill the squares of our cities and villages tomorrow, to pray to the Great Lord and celebrate Eid al-Fitr”, Berisha wrote.

“I appeal to all the hodjas of the country, all the imams and muftis, to lead by order of the Almighty the prayers of the believers and never betray them, also to condemn the atheistic infidel-like and dictatorial attitude of the Prime Minister that on this sacred day intends to stand above the Lord”.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Leonsio23/05/2020 14:39

Pershendetje Dr. Berisha , keni ploteshist te drejte , neser besimtaret muslimane duhet te mbushin sheshet me faljen e Fiter Bajramit ... me kete rast dua te uroj Gezuar edhe per shume vjet Fiter Bajramin .

Vasco23/05/2020 14:34

Shqiptare ! A i besoni fjales se diktatorit te stervitur nga shefat e tij komuniste ku dilte deshmitar neper gjyqe per denime kapitale ? Ky eshte Sali Berisha qe historia i vuri njollen e zeze ,sepse me grumbullimin tuaj kerkon gjakderdhje ! Fesojeni neper shtepite tuaja ,ne sheshe ku te doni. Vllazerisht sepse BAJRMI festohet larg politikes ! Gezuar Bajramin vellezer !

sopiqoti23/05/2020 14:06

"Kerma" e politikes po na ben Thirje.

Shqiptari23/05/2020 13:15

PO, PO!!! CIU-CIU, CIU-CIU, CIU-CIU!!! RAMA PER SHQIPTARET DHE PER SHQIPERINE TASHME ESHTE NJE FONDAMENTALIST I PERKRYER, NJE DIKTATOR I PATREMBUR DHE I DHUNSHEM, AI KA DALE MBI TE GJITHE ZOTAT!!! AI ESHTE ZOTI I VETEM MBI HAPESIREN E SHQIPERISE!!! IK ORE PIRDHUNI TE GJITHE!!! DHJAKSA MUTI!! DELENXHINJ DHE MASHTRUESA!!! E TREMBET, E DHJETE FARE RAMEN NGA FACEBOOK!!!! E TMERRUAT FARE!!!! KU E KENI MOSBINDJEN CIVILE??? APO AQ, 3 DITE ZGJAT INATI I SHQIPTARIT, PASTAJ TE HAN MUTIN!!!! E KANE MEMORJEN SA TE MUSHKONJES!!! POLITIKANE LESHI!!! NGELET NE TWITER DHE FB DUKE SHARE DHE MALLKUAR SI ATO JEVGAT E LIGA DHE LLAPAQENE!!! LE TE VAZHDOJNE MUSLIMANET E TIRANES DHE TE SHQIPERISE RITET E TYRE FETARE!!! PSE FRIKESOHEN??? HE PRA? KU ESHTE MOSBINDJA CIVILE??? KU E KA MONA MOSBINDJEN CIVILE? KU E KA SALIU MOSBINDJEN CIVILE? KU E KA LULI MOSBINDJEN CIVILE??? APO VETEM FJALE BOSHE??!!! JANE TE GJITHE MUSLIMANE!!! KU JANE?

Shto koment

Denonco