Berisha u bën thirrje besimtarëve myslimanë: Nesër mbushini sheshet

Berisha u bën thirrje besimtarëve myslimanë: Nesër mbushini sheshet

13:07, 23/05/2020

Ish-kryeministri Sali Berisha e ka dënuar me ashpërsi, ndalimin nga kreu i Qeverisë, të faljes në sheshet e qyteteve, të Fitër Bajramit, festës më të madhe të besimtarëve myslimanë.

Berisha e ka konsideruar vendimin e Edi Ramës, “një akt prej narkodiktatori ateist” dhe i ka drejtuar një thirrje, krerëve të këtij besimi.

“Në një akt prej narkodiktatori ateist dhe në traditën e etërve të tij barbarë të urrejtjes së besimeve fetare, Edvin Kristaq Rama me një fjali në Fb kërkon të ndalojë faljen e Bajramit, festën e besimtarëve myslimanë që mbyll muajin e madhnueshëm të Ramazanit," - shkruan Berisha në FB.

"Duke dënuar me ashpërsinë më të madhe këtë qëndrim diktatorial dhe atesit, u bëj thirrje besimtarëve myslimanë të mbushin nesër sheshet e qyteteve dhe fshatrave tona, t’i luten të Madhit Zot dhe të falin Bajramin.

U bëj thirrje të gjithë hoxhallarëve të vendit, imamëve, myftijve, të udhëheqin me urdhër të Të Gjithfuqishmit, lutjen e besimtarëve dhe të mos i tradhëtojne ata si dhe të dënojnë qëndrimin prej qafiri ateist, fondamentalist e diktatorial të Sulltan Salep Surrelit që kërkon të dalë këtë ditë të shenjtë mbi Zotin e Madhnueshëm,” ka përfunduar ish-kryeministri.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Leonsio23/05/2020 14:39

Pershendetje Dr. Berisha , keni ploteshist te drejte , neser besimtaret muslimane duhet te mbushin sheshet me faljen e Fiter Bajramit ... me kete rast dua te uroj Gezuar edhe per shume vjet Fiter Bajramin .

Vasco23/05/2020 14:34

Shqiptare ! A i besoni fjales se diktatorit te stervitur nga shefat e tij komuniste ku dilte deshmitar neper gjyqe per denime kapitale ? Ky eshte Sali Berisha qe historia i vuri njollen e zeze ,sepse me grumbullimin tuaj kerkon gjakderdhje ! Fesojeni neper shtepite tuaja ,ne sheshe ku te doni. Vllazerisht sepse BAJRMI festohet larg politikes ! Gezuar Bajramin vellezer !

sopiqoti23/05/2020 14:06

"Kerma" e politikes po na ben Thirje.

Shqiptari23/05/2020 13:15

PO, PO!!! CIU-CIU, CIU-CIU, CIU-CIU!!! RAMA PER SHQIPTARET DHE PER SHQIPERINE TASHME ESHTE NJE FONDAMENTALIST I PERKRYER, NJE DIKTATOR I PATREMBUR DHE I DHUNSHEM, AI KA DALE MBI TE GJITHE ZOTAT!!! AI ESHTE ZOTI I VETEM MBI HAPESIREN E SHQIPERISE!!! IK ORE PIRDHUNI TE GJITHE!!! DHJAKSA MUTI!! DELENXHINJ DHE MASHTRUESA!!! E TREMBET, E DHJETE FARE RAMEN NGA FACEBOOK!!!! E TMERRUAT FARE!!!! KU E KENI MOSBINDJEN CIVILE??? APO AQ, 3 DITE ZGJAT INATI I SHQIPTARIT, PASTAJ TE HAN MUTIN!!!! E KANE MEMORJEN SA TE MUSHKONJES!!! POLITIKANE LESHI!!! NGELET NE TWITER DHE FB DUKE SHARE DHE MALLKUAR SI ATO JEVGAT E LIGA DHE LLAPAQENE!!! LE TE VAZHDOJNE MUSLIMANET E TIRANES DHE TE SHQIPERISE RITET E TYRE FETARE!!! PSE FRIKESOHEN??? HE PRA? KU ESHTE MOSBINDJA CIVILE??? KU E KA MONA MOSBINDJEN CIVILE? KU E KA SALIU MOSBINDJEN CIVILE? KU E KA LULI MOSBINDJEN CIVILE??? APO VETEM FJALE BOSHE??!!! JANE TE GJITHE MUSLIMANE!!! KU JANE?

Shto koment

Denonco