Pampuri u shfaq fytyrat: Firmëtarët e shkatërrimit! Turp!

Pampuri u shfaq fytyrat: Firmëtarët e shkatërrimit! Turp!

10:22, 23/05/2020

Oriola Pampuri, ish-deputetja e PD, iu është drejtuar me fjalën “turp” intelektualëve që vunë firmën për shembjen e Teatrit Kombëtar.

Pasi ka publikuar fotot e secilit prej tyre bashkë me pagat e majme që ata marrin në disa frone nga Qeveria, Pampuri shprehet:

“Mes tyre, përveç të panjohurve në fushat që përfaqësojnë, ka edhe intelektualë të shquar, profesorë, por askujt nuk ia merrte mendja që kultura e tyre perëndimore, do t'ia lejonte marrëzinë e shembjes së historisë, askush nuk e mendonte që firma e tyre do të mbetej gjatë në histori si firmëtarët e përbuzjes dhe shkatërrimit të objekteve të artit që mbartin vite histori.

Interesi përballë qytetarisë e kulturës është shenjë e mungesës së dinjitetit, mangësi e cila shpesh të nxit të gabosh, ashtu sikurse ju të gjithë vepruat. Dhimbje për aktin që ju bëtë. Turp përballë qytetarëve të Tiranës e të gjithë shqiptarëve.”

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shqiptari23/05/2020 10:35

TURPI ESHTE SHUME PAK OSE NUK KA ASNJE VLERE PER TE PACIPET! NESE NUK KA LIGJE SHTETI, QE KETO PARA T'I KTHEJNE QINDARKE ME QINDARKE, ATEHERE MALLKIMI IM ESHTE: I BEFSHIN ILAÇE, ARKIVOLE, VARRE DHE QIVURE PER FEMIJET E TYRE, PER BURRAT E GRATE E TYRE, PER MOTRAT E VELLEZERIT E TYRE DHE PER PRINDERIT E TYRE! ZOTI I DENOFTE ATJE KU IU DHEMB ME SHUME!

Shto koment

Denonco