Rama një shërbim të vogël për Knutin

Rama një shërbim të vogël për Knutin

22:33, 22/05/2020

Emërimi i Knut Flekenshtajn si këshilltar i Gramoz Ruçit, i cili nuk flet ndonjë gjuhë të huaj që të komunikojë me këshilltarin e tij,  nuk është vetëm një qokë për një politikan të së majtës gjermane, të dalë në pension nga zgjedhjet e fundit të Parlamentit Europian.

Emërimi i Flekenshtajn si këshilltar më Kuvendin e Shqipërisë është as më shumë e as më pak, por një shpërblim për qëndrimin e tij 4 vjeçar gjatë kohës kur ai bënte detyrën e raporterit për Shqipërinë në Parlamentin Europian.

Përveç rastit flagrant të marrëveshjes për dekriminalizimin, ku ai ishte ndërmjetës, bashkë me kolegun e tij të qendrës së djathtë, nuk ka asnjë qëndrim tjetër të paanshëm të ish europarlamentarit. Ai ka mbrojtur në çdo rast interesat politikë të Edi Ramës.

Në një kuptim, emërimi në Tiranë si këshilltar i kryeparlamentarit Ruçi është një konfikt interesi, që nxjerr zbuluar mungesën e paanësisë së Knut Flekenshtajn gjatë ushtrimit të detyrës prej tij të raporterit për Shqipërinë deri një vit më parë.

Janë të tilla raporte false që nuk paraqisnin ecurinë reale të Shqipërisë apo të ndonjë vendi tjetër që detyruan Francë  të kërkojë mekanizma të tjerë që rrisin besueshmërimë e strukturave monitoruese për vendet kandidate.

Vitet e fundit, edhe Gjermania është treguar mosbesuese ndaj raporteve të tilla të ngjashme me ato të Knut Flekenshtajn, duke sjellë misione monitorimi në Tiranë dhe duke shtuar çdo vit kushtet për Shqipërinë.

Ecuria e Shqipërisë pak mund t’i interesojë Knutit tani. Rëndësi për të kanë disa të ardhura më shumë nga paratë tona dhe pak shoqëri e këndshme me stafin e Kuvendit të Shqipërisë, që nuk i ka munguar sa herë ka ardhur në Tiranë.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Koli23/05/2020 10:29

Ish reporteri i P E eshte i njohur per Shqiptaret per raportet e tij " reale " lidhur me ecurine e suksesheme te Shqiperise drejt Bashkimit Europian . Fale ketyre raporteve ( qe proklamonin sukseset e qeverise tone) ne rrugen e integrimit europian kushtet per vendin tone ne vend qe te reduktoheshin thjesht u dyfishuan. Per kete arsye si duket ky politikani me emrin Knut i nxjerre ne pension me votat e qytetereve te vet mer detyren e keshilltarit ne Kuvendin e Shqiperise , pozicion qe e tregon qarte "panashmerine" e tij dhe meqenese kushtet per integrim na u shtuan do duhet edhe te paguhet nga taksat e shqiptareve .

kadri hasbiu23/05/2020 09:28

po te gjith si baba enveri pederasta dolen kta ed mostra me erin muc nano me alfred pezen gramozi pederast serjoz me tut leshtenin ptuuuuu rrac e ndyr

Edlir Rameta 23/05/2020 07:25

E keni gabim shoku Gramoz flet greqisht, Knuti nuke vjen per te konsultuar Shokun Gramoz, Knuti thjeshte eshte pjese e Haremit te Sulltanit te Surelit, pastaj parate tona jane qe do paguhet Kmuti., se mo do I paguani Rama, ehhhhh sa Kmuta kemi paguar ne shqipetaret dhe po paguajme, mortja që sna ha.

..23/05/2020 00:50

O daj Jaku sna e ka fajin njeri po vetja jone qe nuk cohemi dhe ti bejme shembull njehere e mire

Ridhjeresi22/05/2020 23:27

S'ka gjo se s'di Gramozi gjuhe te huaj - di Knuti shqip

shqipe22/05/2020 23:22

POPULL KERKONI QE KNUT FLENKENSHTAIN TE LARGOHET NGA SHQIPERIA SEPSE AI VEC KA PERFITUAR KA MBULUAR KRIMET E QEVERIS MAFJOZE DUKE MOS PASQYRUAR REALITETIN ASNJEHERE ME RAPORTE E TIJA NE KESHILLIN E EVROPES. KA DEMTUAR SHUM SHQIPERINE. KUR KY KA QEN RAPORTUS PER SHQIPERIN GJITH RINIA KA LEN VENDIN DHE VENDI KA QEN I MBUSHUR ME KANABNIS DHE ASGJE NUK KA FOLUR KY PERSON. ESHTE MIK I NGUSHT I SERBEVE DHE I RUSEVE PRANDAJ KY PERSON MOS TE VJEDHI LEKET E TAKSPAGUESVE SHQIPTARE. FLENKENSHTAIIN OUT OF ALBANIA. PEOPLE DONT LIKE YOU BECAUSE YOU WORK FOR MAFIA GOVERMENT

Daj Jaku22/05/2020 23:16

Me ato shoqëritë e këndëshme të stafit, sigurisht nënkuptoni ato kurvat në dispozicion të Kmut Fekalesteinit, sikundër Sorekës, Vllahutinit dhe Mogerinit (zhigolo') . Më shtet bordello nuk egziston, e keqja që kjo bordello i pëlqen Europës e Amerikës, vijnë në Shqipëri me fry xhepat e me çfry karët.

Shto koment

Denonco