Ndërtimi i Teatrit ku ishte dhe siç ishte/ AMT mbledh 6 mijë firma në Durrës, nesër në Shkodër

Ndërtimi i Teatrit ku ishte dhe siç ishte/ AMT mbledh 6 mijë firma në Durrës, nesër në Shkodër

20:24, 22/05/2020
A+ Aa A-

Pedagogu Ervin Goci gjatë fjalës së mbajtur sot tek protesta e Teatrit ka thënë se në Durrës janë mbledhur 6008 firma për peticionin për rindërtimin e Teatrit.

Sipas tij, mbeshtetja qytetare ndaj Aleances eshte shume e madhe.

Ai tha se diten e nesërme mbledhja e firmave do të vijoje në Shkodër.

Goci beri te ditur se do të shkohet kështu në shumë qytete me peticionin që në kokë ka rindërtimin e Teatrit Kombëtar.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Landi22/05/2020 21:23

Kjo puna e firmave eshte thike me dy presa... 6000 firma ne durres nuk jane shume... mire beni xhanem, po numrat e vegjel, kodosh-budallenjte karmuniste jua perdorin kundra... se shqiptaret vazhdojne rrine ne shpi tu pa telenovela turke... popull dyrdyl... Beteja duhet te jete se sikur vetem 1 person te ngeli ne mbrojtje te kesaj kauze, ajo qe ndodhi ishte anti-ligjore, dhe krim ne tentative... Pike.

Shto koment

Denonco