VIDEO/ Protesta e thirrur nga Aleanca, vijon mbledhja e qytetarëve, ja çfarë po ndodh në këto moment

VIDEO/ Protesta e thirrur nga Aleanca, vijon mbledhja e qytetarëve, ja çfarë po ndodh në këto moment

19:49, 22/05/2020
A+ Aa A-

Thirrja e Aleancës për Mbrojtjen për tu bashkuar këtë mbrëmje në zonën e ish-Teatrit Kombëtar, ka sensibilizuar me qindra qytetarë.

Këta të fundit vazhdojnë të mblidhen, për të kundërshtuar ndërtimin tashmë aty të Teatrit të ri të projektuar nga qeveria Rama.

Më herët një tubim u mbajt në Durrës, ku me qindra qytetarë firmosën peticionin për ndërtimin e Teatrit Kombëtar, aty ku ishte dhe siç ishte.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Mondi22/05/2020 20:03

A nenshkruhet peticioni online ?

Shto koment

Denonco