Yuri Kim: Presim që dhe drejtuesit e tjerët të tregojnë lidershipin e Bashës

Yuri Kim: Presim që dhe drejtuesit e tjerët të tregojnë lidershipin e Bashës

15:18, 22/05/2020
A+ Aa A-

Ambasadorja e SHBA në Tiranë, Yuri Kim ka përshëndetur vendimin e kreut të demokratëve për të vazhduar dhe përfunduar reformën zgjedhore.

Ambasadorja Kim reagoi vetëm pak minuta pasi Basha në jë deklaratë për mediat, deklaroi se është i angazhuar plotësisht për të përfunduar reformën.

‘E mirëpresim vendimin e kreut të PD-së Lulzim Basha për të përfunduar reformën zgjedhore.

Mezi presim që edhe liderët e tjerë të tregojnë lidership të ngjashëm’, shkruan ambasadorja e SHBA Yuri Kim në Twitter.

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Auror22/05/2020 17:20

Çdo fillim ka nje fund, Po shuhet Corona 19 -Rama bashke me horratk tij. Po marrin fund mastrimet, vjedhjet e shkaterrimet. Do te rikthehet ekonomia e shendoshe e shqipëtareve te ndershem. Teatri Kombetar do të ringrihet ashtu sic qe, i ringjallur fuqishëm me kryevepra te kultures boterore. Shkaterrimtaret I pret burgu.. Rofte Shqiperia!

London 22/05/2020 15:51

U dha shenja e pare eshte aktivizuar antitrupi ndaj coronavirusit (ramavirusit.)

Pa emer22/05/2020 15:45

Historia perseritet. Burre shteti

Shto koment

Denonco