Deklarata e Metës/ Rama: Të mblidhemi në një tryezë me karta të hapura

Deklarata e Metës/ Rama: Të mblidhemi në një tryezë me karta të hapura

13:27, 22/05/2020
A+ Aa A-

Pas deklaratave të presidentit Ilir Meta se ka paraqitur një platformë me 14 pika, për situatën politike, ka reaguar dhe Edi Rama.

Ky i fundit thotë që të lemë apelet dhe të ulen në një tryezë urgjente me karta të hapura.

Reagimi i Edi Ramës:

Presidenti t'i lerë apelet natën për 20 burra e ditën për 11 pika! Opozita t'i lerë ultimatumet trupore e sharjet fëminore!

Të dy bashkë ta lenë teatrin e mbledhjeve të komitetit të shpëtimit, se Shqipëria, parlamenti, qeveria, s'kanë kohë të luajnë ‘e ka kush e ka’ dezhurnin.

Jemi në prag të miratimit të Planit të Veprimit për Negociatat në Këshillin Kombëtar të Integrimit, s'ka rast më të mirë që Presidenti, Opozita, Institucionet e Drejtësisë, Partnerët Ndërkombëtarë për Drejtësinë dhe Integrimin, të mblidhen URGJENT në një tryezë me karta të hapura.

Presidenti nuk më ka dorëzuar asnjë platformë, por jam gati të ulem në çdo moment me të, me opozitën brenda/jashtëparlamentare e me partnerët e Reformës në Drejtësi, që t'i vëmë pikat mbi ‘i’ të gjitha pikave të të gjitha palëve në shqip/anglisht, se teatri ra, iku e na la.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shqiptari22/05/2020 14:27

O KRIMINELA MUTI!!! KENI 30 VJET QE E MBANI SHQIPERINE PENG!!! LERINI TRYEZAT MAFIOZE!!! LERINI SKEMAT KRIMINALE, LERINI PAZARET E NDYRA DHE MATRAPAZLLEQET E FELLIQURA!!! MOS NA MERRNI PER BUDALLENJ!!! NDERPRITINI KETO MAFIOZLLEQE TE POSHTRA!!! VENDOSNI SISTEMIN ZGJEDHOR PROPORCIONAL KOMBETAR ME LISTA TE HAPURA DHE HESAPET ME POPULLIN JANE TE QERUARA NJE HERE E PERGJITHMONE!!! KAQ E THJESHTE ESHTE!!! JU E DINI SHUME MIRE, POR BENI LLOGJE DHE SHTYNI KOHEN SA ME SHUME!!! POR SHBA DHE BOTES DEMOKRATIKE NUK IA HIDHNI DOT ME SEPSE TANI ATA JANE TE BINDUR SE ME CFARE MASKARENJSH KANE TE BEJNE!

Shto koment

Denonco