A do të krijojë Ilir Meta një parti? Ja si përgjigjet presidenti

A do të krijojë Ilir Meta një parti? Ja si përgjigjet presidenti

12:49, 22/05/2020
A+ Aa A-

Edi Rama tha mbrëmjen e djeshme se presidenti Ilir Meta do të krijojë një formacion politik.

Sipas Ramës, lëvizja qytetare do të kthehet në një parti të presidentit.

I pyetur nga SYRI TV në lidhje me këto deklarime të Ramës, presidenti është shprehur se ai nuk ka nevojë për parti.

PYETJE: Rama tha se do të krijohet një lëvizje qytetarë e drejtuar nga Ilir Meta? E vërtetë është, se i keni ndarë rrugët me LSI?

META: Me vjen keq e bëni ju këtë pyetje Ambrozia ( SYRI TV) sepse Ilir Meta është këtu president deri në 24 korrik 2022 dhe nuk ka nevojë të krijojë asnjë parti.

Diktatura ka trokitur dhe të gjithë duhet të zgjohen e të mbrojnë të drejtat e tyre.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco