Nuk e braktisin mikun/ Ruçi merr këshilltar Knut Fleckenstein

Nuk e braktisin mikun/ Ruçi merr këshilltar Knut Fleckenstein

12:29, 22/05/2020
A+ Aa A-

Ish-raportuesi për Shqipërinë në Parlamentin e BE dhe ish-eurodeputeti Knut Fleckenstein, do të jetë këshilltar i kryetarit të Kuvendit, Gramoz Ruçi.

Në vendimin e siguruar nga SYRI.net thuhet se Fleckenstein emërohet këshilltar për Integrimin në kabinetin e kryetarit të Kuvendit.

Fleckenstein vjen nga radhët e social-demokratëve gjermanë. Ai u zgjodh deputet i PE në vitin 2009 dhe ishte në detyrë deri vitin e kaluar.

Fleckenstein eshte nje mbeshtetes i flakte i qeverise se Edi Rames dhe raportet e tij te njeanshme kane pasur gjithmone kontestime.

Shpesh herë qëndrimet e tij në raport me Shqipërinë janë kontestur nga politika e brendshme dhe ajo europiane, por edhe nga mediat apo shoqëria civile.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

altini22/05/2020 14:01

Po nuk na e ka fajin Knuti. Knuti ndoshta nuk foli per kanabisin, apo mafien te ulur kembekryq ne zyrat e shtetit shqiptar, por as e mbolli kanabisin ai dhe as beri aleance me krimin e organizuar. Edhe Gramoz Rucin nuk e zgjodhi kryetar kuvendi Knuti. Ti japim Cezarit ate qe i takon Cezarit.

Sehiri22/05/2020 13:55

Nga Maja tek Maja! Pune kurvash!

Eliot22/05/2020 13:32

Ore erdhi prapë ky bythq.. muti... Ore ç'bëhet në këtë mut vend që e preferojnë kaq shumë këta lloj plehrash... Ky të drejtë ka se u ngop me p*dh dhe me lekë mbeturina....

Edi22/05/2020 13:00

Normale nje dallkauk me shkolle sigurimi si Ruci mer keshilltar nje pa shkolle te larte si Flekenschtein per keshilltar.Ky i fundit e ndihmoi shume qeverine (dhe Shqiperine) vitet e fundit per negociatat dhe fale punes se tij ne si kemi hapur akoma.(,megjithese tre here u mburem we i hapem).

Alfons Malo22/05/2020 12:52

Te vije edhe ky te marre nje dore leke se "gjynah" i shkreti.Te ishte burre i mire rrinte ne vendin e tij.Jane karta te djegur ket o rroçke.Mos harxhoni leke kot se te ishte i zoti i hapte kur qe ne krye te KE o rroçke

Shto koment

Denonco