14 pikat/ Presidenti Meta prezanton platformën për të dalë nga kriza

14 pikat/ Presidenti Meta prezanton platformën për të dalë nga kriza

12:21, 22/05/2020
A+ Aa A-

Presidenti Ilir Meta ka dalë në një deklaratë për mediat, ku ka prezantuar platformën e tij prej 14 pikash për të dalë nga ngërçi politik në vend.

‘Pas ngjarjes tepĂ«r tronditĂ«se tĂ« Teatrit dhe shtetit ligjor nĂ« ShqipĂ«ri duhet tĂ« them se kam bĂ«rĂ« çdo pĂ«rpjekje jo vetĂ«m pĂ«r tĂ« menaxhuar sa mĂ« mirĂ«, si shtet, si vend, pavarĂ«sisht nga situate e pandemisĂ« -por edhe pĂ«r tĂ« krijuar njĂ« klimĂ« sa mĂ« pozitive pĂ«r tĂ« mos harruar provimin e qershorit-provimet e BE.

Se gjithnjë e më shumë na lënë detyra për të përmbushur. Duke qenë se ky është objektiv mbarëkombëtar i të gjithëve kam bërë çdo gjë që të krijoj klimën pozitive që të përmbushim sa më shumë nga 15 detyrat.

Ndaj qĂ« nĂ« 18 prill i kam dĂ«rguar kryeministrit Rama kĂ«tĂ« platformĂ« qĂ« po e bĂ«j sot publike, qĂ« ua kam paraqitur dje tĂ« gjithĂ« partnerĂ«ve tĂ« BE qĂ« janĂ« tĂ« interesuar qĂ« ShqipĂ«ria tĂ« vazhdojĂ« rrugĂ«n evropiane’, Ă«shtĂ« shprehur gjatĂ« deklaratĂ«s presidenti Meta.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco