Talebani i Tiranës/ Një meme virale në rrjetet sociale

Talebani i Tiranës/ Një meme virale në rrjetet sociale

11:48, 22/05/2020
A+ Aa A-

 

Sikur të mos mjaftonte shkatërrimi i Teatrit Kombëtar, tani edhe dy simbole të tjera të rëndësishme të kryeqytetit janë të kërcënuara.

Fotoja e një grope ku do ngrihet një shumëkatësh m’u ngjitur me Sahatin e Tiranës, ka shkaktuar shumë zemërim.

Ndërtesa rrezikon Sahatin dhe Xhaminë e Tiranës. Ndërkohë një meme e quajtur ‘Talebani i Tiranës’ u bë virale në rrjetet sociale.

“Kohë e talebanëve”, shkruan ish-kryeministri Sali Berisha, teksa e shpërndan memen.

Por teksa shemb trashëgiminë për të ngritur pallate, Syri.net publikoi sot një video që tregon se kur ishte në opozitë, Edi Rama dhe deputetët e tij shënon një rekord të zi: protestonin për të mbrojtur shtesën e një pallati pa leje.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco