Rama president? Meta: Ti nënshtrohet testeve mjekësore, edhe atij të drogës

Rama president? Meta: Ti nënshtrohet testeve mjekësore, edhe atij të drogës

22:43, 21/05/2020
A+ Aa A-

Në intervistën e tij për emisionin "Çim Peka LIVE" në Syri TV, presidenti Ilir Meta kërkoi që kryeministri Edi Rama ti nënshtrohet edhe testit të drogës.

I pyetur nga analisti Andi Bejtja, kreu i shtetit u shpreh se testimet mjekësore duhet të bëhen pasi përndryshe bëhet i rrezikshëm.

Bejtja: A është Rama politikani më i rrezikshëm dhe nëse kandidon për president, a do e votonit?

"Të kalojë testimet më të rëndishme, nga ato mjekësore, tek ato të drogës", tha ndër të tjera Meta.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco