Iu arrestua babai, jep dorëheqjen zv/ministrja e Ramës

Iu arrestua babai, jep dorëheqjen zv/ministrja e Ramës

21:07, 21/05/2020
A+ Aa A-

Zv.ministrja e Arsimit, Lorena Haxhiu, ka dhënë dorëheqjen mbrëmjen e sotme nga detyra që mbante.

Dorëheqja ka ardhur pasi babai i saj, Eduart Haxhiu, u arrestua si pjesë e një grupi të strukturuar kriminal që dërgonte emigrantë në SHBA, Kanada dhe Britaninë e Madhe.

Nuk ka ende informacion nëse Haxhiu i është imponuar dorëheqja apo e ka dhënë vetë.

Zv/ministrja e Arsimit mësohet se ia ka paraqitur dorëheqjen kryeministrit Rama menjëherë sapo i ati u arrestua.

Ndërkohë, ditën e sotme Departamenti Amerikan i Shetit ka futur në listën e zezë të personave që u ndalohet hyrja në SHBA ish-zv.ministren dhe gjithë familjen e saj.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

kadri hasbiu22/05/2020 00:46

po si shpjegohet qe vetem kta te pjelles komuniste dalin duke bere krime

Shto koment

Denonco