Ambasadorja e SHBA: Shpresoj të mos ketë marrëveshje kulisash për të vrarë reformën në drejtësi

Ambasadorja e SHBA: Shpresoj të mos ketë marrëveshje kulisash për të vrarë reformën në drejtësi

18:34, 21/05/2020
A+ Aa A-

Ambasadorja amerikane në Tiranë, Yuri Kim, bëri një postim online, duke theksuar se shpreson të mos ketë marrëveshje në Shqipëri kundër reformës në drejtësi.

“Shpresoj që fjalët për një marrëveshje prapa krahëve për të vrarë reformën në drejtësi në Shqipëri të mos jenë të vërteta. Reforma është e dhimbshme, e ngadaltë & jo perfekte por është e nevojshme, po bën përparim & duhet të vazhdojë,” shkruan ajo.

Një deputet i mazhorancës u shpreh këto ditë për nevojën e ndryshimit të reformës në drejtësi.

Nga ana tjetër, një sondazh i publikuar edhe nga VOA, tregon se shumica e shqiptarëve nuk besojnë te reforma në drejtësi.

Sipas tyre, ajo ishte selektive dhe sa për sy e faqe.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Emigrant Whats about the theatre 21/05/2020 21:13

What’s about the theatre ? Heeee . Same as mr Lu for canabis in 2016. LOL. Support corrupted Rama , weldone America’s ambasy

Messi 21/05/2020 19:27

Reforma ne drejtesi, fal jush, zonja ambasadore, shkatroi drejtesine dhe institucionet e saj! “Faleminderit”

Peshku i madh21/05/2020 19:01

Ambasadorja thjesht kerkon te heqe vemendjen nga shembja e teatrit. Deri tani po flinte gjume kjo paterice e Rames.

N21/05/2020 18:52

Vdeksh moj qelbesire

Shto koment

Denonco