Përmendi sëmundjen e të birit, Kryemadhi - Ramës: Mos i përdorur ata sa herë ke halle politike…

Përmendi sëmundjen e të birit, Kryemadhi - Ramës: Mos i përdorur ata sa herë ke halle politike…

14:01, 21/05/2020
A+ Aa A-

Gjatë një fjalimi të gjatë në parlament kreu i qeverise Edi Rama duke folur për çeshtjen e shembjes ë Teatrit Kombetar ka permendur edhe semundjen e te birit i cili eshte kuruar në nje sptal në SHBA.

Por pas këtyrë deklarimeve ne kuvend nga kreu i qeverisë i menjëhershëm ka qenë reagimi i kryetares së LSI Monika Kryemadhi  e cila në një shenim ne faqen e saj në facebook shkruan se “Shprehjen më të mirë të dashurisë për fëmijët mund ta bëjmë duke mos i përdorur ata sa herë kemi halle politike dhe ligjore”.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

121/05/2020 16:23

Ku i gjete gjithe ato leke per te kuruar tet bir ne Amerike (ku duhet te paguash qindra mijera $) apo duke shitur zhgaravinat e tua.

Shto koment

Denonco