Takimi me Metën/ Basha: Ja kur do shpëtojnë shqiptarët nga e keqja

Takimi me Metën/ Basha: Ja kur do shpëtojnë shqiptarët nga e keqja

10:25, 21/05/2020
A+ Aa A-

Takimi i Presidentit Të Republikës, Ilir Meta me kreun e Partisë Demokratike, Lulzim Basha dhe aleatët opozitarë ka përfunduar.

Pas takimit reagoi kreu i opozitës, Lulzim Basha.

"Shembja e Teatrit është prova e fundit e një hajduti ordiner që i vjedh, i varfëron, dhe i dhunon shqiptarët. Me çdo ditë që kalon, RAMAVIRUSI i bën dhe më keq njerëzve dhe vendit. Ai është sot armiku i mirëqenies së shqiptarëve".

"Gjatë takimit të koalicionit opozitar me Presidentin Meta diskutuam për krizën dhe rrugëdaljen prej saj: shqiptarët do shpëtojnë kur të bashkuar kundër së keqes do t'ju drejtohen kutive të votimit me te gjitha garancitë për zgjedhje të lira dhe të ndershme," shkruan Basha.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shqiptari21/05/2020 15:37

HAPENI SA ME PARE NJE DEBAT DHE DISKUTIM PUBLIK DHE INETELEKTUAL!! SHQIPERIA KA PLOT INTELEKTUALE ME TE MENCUR E ME TE ZGJUAR SE JU!!! MOS U MBLIDHNI 2 E NGA 2 DHE 3 E NGA 3 NEPER ZYRA SI SKUTHA POLITIK!!! BOLL ME PAZARE DHE MATRAPAZLLEQE POLITIKE!!! BOLL E MBAJTET PENG SHQIPERINE DHE POPULLIN E SHUMEVUAJTUR SHQIPTAR!!! SHQIPTARET DO TE SHPETOJNE NGA E KEQJA KUR SKENA POLITIKE TE PASTROHET PLOTESISHT NGA POLITIKANET E KORRUPTUAR, TE PERLYER, TE BERE PIS, TE PERFOLUR, HAJDUTE, MASHTRUES DHE MASKARENJ. KUR PARTITE POLITIKE TE KENE DEMOKRACI TE BRENDSHME, KUR PARTITE TE SHPRONESOHEN NGA KRYETARET E PERJETSHEM, KUR MANDATET E KRYETAREVE TE PARTIVE TE JENE TE KUFIZUAR NE JO ME SHUME SE 2 HERA NGA 4 VITE! SHQIPTARET DO TE SHPETOJNE NGA E KEQJA DHE DO TA MARRIN VETE NE DORE FATIN E TYRE KUR TE VENDOSET SISTEMI PROPORCIONAL KOMBETAR ME LISTA TE HAPURA PA PRAG. ME KETE SISTEM VOTA E SHQIPTAREVE ESHTE E BARABARTE DHE KA TE NJEJTEN VLERE NE CDO QENDER VOTIMI!!! ATA QE AKOMA NUK E VENDOSIN KETE SISTEM OSE JANE INJORANTE, IDIOTE, ANALFABET DHE TE DOBET NE ARTHMETIKE ELEMENTARE OSE JANE TE KORRUPTUAR DHE MASHTRUES! KOLEGJI ZGJEDHOR DHE E GJITHE ADMINISTRATA ZGJEDHORE, QE NGA KQZ DHE DERI TEK KZQV (CDO QENDER VOTIMI) TE JETE E DEPOLITIZUAR NE BAZE TE NJE PROCESI TE THELLE SELEKTIMI DHE VETTINGU, DHE TE KENE STATUS TE VECANTE CIVIL DHE KUSHTETUES. TE NDESHKOHET ASHPER MANIPULIMI ZGJEDHOR DHE SHPERDORIMI I DETYRES I CDO PUNONJESI TE ADMINISTRATES ZGJEDHORE!!! KAQ E THJESHTE ESHTE!!! KAQ FARE E THJESHTE ESHTE!!! NUK PO SHPIKNI ANIJE KOZMIKE PER TE CUAR NJEREZ NE MARS!!! THJESHT ZHVILLONI NJE PROCES TRANSPARENT VOTIMI ZGJEDHOR DHE SHQIPTARET DO TE SHPETOJNE PERJETESISHT DHE PERFUNDIMISHT NGA E KEQJA DHE NGA KTHETRAT E POLITIKANEVE TE KORRUPTUAR QE E KANE PRANUAR VETE!!!

Shqiptari21/05/2020 15:30

SHQIPTARET DO TE SHPETOJNE NGA E KEQJA KUR SKENA POLITIKE TE PASTROHET PLOTESISHT NGA POLITIKANET E KORRUPTUAR, TE PERLYER, TE BERE PIS, TE PERFOLUR, HAJDUTE, MASHTRUES DHE MASKARENJ. KUR PARTITE POLITIKE TE KENE DEMOKRACI TE BRENDSHME, KUR PARTITE TE SHPRONESOHEN NGA KRYETARET E PERJETSHEM, KUR MANDATET E KRYETAREVE TE PARTIVE TE JENE TE KUFIZUAR NE JO ME SHUME SE 2 HERA NGA 4 VITE! SHQIPTARET DO TE SHPETOJNE NGA E KEQJA DHE DO TA MARRIN VETE NE DORE FATIN E TYRE KUR TE VENDOSET SISTEMI PROPORCIONAL KOMBETAR ME LISTA TE HAPURA PA PRAG. ME KETE SISTEM VOTA E SHQIPTAREVE ESHTE E BARABARTE DHE KA TE NJEJTEN VLERE NE CDO QENDER VOTIMI!!! ATA QE AKOMA NUK E VENDOSIN KETE SISTEM OSE JANE INJORANTE, IDIOTE, ANALFABET DHE TE DOBET NE ARTHMETIKE ELEMENTARE OSE JANE TE KORRUPTUAR DHE MASHTRUES! KOLEGJI ZGJEDHOR DHE E GJITHE ADMINISTRATA ZGJEDHORE, QE NGA KQZ DHE DERI TEK KZQV (CDO QENDER VOTIMI) TE JETE E DEPOLITIZUAR NE BAZE TE NJE PROCESI TE THELLE SELEKTIMI DHE VETTINGU, DHE TE KENE STATUS TE VECANTE CIVIL DHE KUSHTETUES. TE NDESHKOHET ASHPER MANIPULIMI ZGJEDHOR DHE SHPERDORIMI I DETYRES I CDO PUNONJESI TE ADMINISTRATES ZGJEDHORE!!! KAQ E THJESHTE ESHTE!!! KAQ FARE E THJESHTE ESHTE!!! NUK PO SHPIKNI ANIJE KOZMIKE PER TE CUAR NJEREZ NE MARS!!! THJESHT NJE PROCES TRANSPARENT VOTIMI ZGJEDHOR DHE SHQIPTARET SHPETOJNE PERJETESISHT NGA E KEQJA QE E KANE PRANUAR VETE!!!

t21/05/2020 10:53

Mjaft me llogje ,kush do ti jape garanci shqiptareve se do kene zgjedhje te lira e te ndershme,ti me ramen?

PATRIOTI DT 21 maj 202021/05/2020 10:48

Bravo më në fund zonja ambasadore YURI KIM, për sugjerimin që po i jepni Kryeministrit të Shqipërisë për sistemin zgjedhor danez për lista të hapura në zgjedhjet e ardhshme në Shqipëri. Pastaj do shikojmë se si shumë deputetë "lolo" të parlamentit të sotëm nuk do të votohen nga populli.

Shto koment

Denonco