Shembja e Teatrit dhe reforma zgjedhore, Meta takim sot me PD dhe aleatët

Shembja e Teatrit dhe reforma zgjedhore, Meta takim sot me PD dhe aleatët

08:51, 21/05/2020
A+ Aa A-

Presidenti Ilir Meta ka thirrur në takim ditën e sotme Partinë Demokratike dhe aleatët e saj. Takimi pritet të nisë në orën 09:00 dhe do të zhvillohet tek Vila 4.

Në fokus të takimit pritet të jetë Reforma Zgjedhore, për të cilën opozita ka deklaruar se do ta bojkotojë, shembja e Teatrit për të cilën kreu i shtetit ka qenë kundër dhe nuk i ka kursyer akuzat për qeverinë.

Meta ka kërkuar një hetim ndërkombëtar për shembjen e Teatrit, për të cilin ka marrë mbështetje nga Basha.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco