Basha shfaq pamjet: Triumfi i parë i një rruge që do e shpëtojë vendin nga krimet e Edi Ramës

Basha shfaq pamjet: Triumfi i parë i një rruge që do e shpëtojë vendin nga krimet e Edi Ramës

08:40, 21/05/2020
A+ Aa A-

Kryetari i opozitës Lulzim Basha ka publikuar sot një seri fotografisht, nga protesta qytetare që u zhvillua pasditen e djeshme në shenjë revolte  ndaj shembjes së godinës historike të Teatrin Kombëtar.

Fotot janë publikuar me një mesazh dhe premtim nga kreu demokrat, Basha: "Së bashku me artistë dhe qytetarë në protestën e Aleancës për Teatrin, në mbështetje të kauzës së tyre të drejtë dhe vlerave të demokracisë dhunuar barbarisht më 17 maj nga qeveria e Edi Ramës.

Opozita ka një qëllim, t’u japë fund sa më parë kushteve në të cilat padrejtësia shtyp qytetarët, shkatërron pronën e tyre, i varfëron dhe kjo padrejtësi e ka një emër: ky është Edi Rama. Vlerat e qytetarisë shqiptare të manifestuara sot në këtë shesh janë triumfi i parë i një rruge që do e shpëtojë vendin nga hajdutëria dhe krimet e Edi Ramës," ka theksuar Basha.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

i deleguari21/05/2020 09:54

Lul Basha, nuk mund te jesh kryetar i nje partie te pjerdhur me te tera,pa qene sefte TI vete i pjerdhur dhe pa asnje shprese! Po pse mor Luloqe,u dashka te krijohet "Aleanca e teatrit" qe populli te marri vesh se ata halabake ne keshillin bashkiak ,qe firmosin si te doje Lal Plehu ,jane antare qeverie e bordesh dhe marrin nga tre kater rroga? A nuk eshte kjo nje nga detyrat elementare e me te thjeshta te lesh-opozites tende? Lulzim forme tjeter Parti me Jozin Patozin e co! Do te diskretitohesh per turp,nqse vendoset sistemi Danez i votimit dhe do ta kuptosh ti bashke me ata te rrjedhur e te pjerdhur qe mban ne kryesi e rreth e rrotull! Mos te te duket cudi qe ky propozim per sistemin zgjedhor, vjen posacerisht per kategorine tuaj te pordhaleceve,qe merrni angazhime plot patetizem dhe sa mbyllet orari zyrtar e quani pune te mbaruar! Jeni rehat,se trajtoheni si ministra,por per turp e faqe te zeze se po merrni ne qafe gjith nje popull! Puna me e mire eshte ,qe tani tju bashkohesh edhe vete atyre qe ke larguar nga PD,si Jozi Patozi,Kulluri,Bregu,Imami,Ruli,Bode!

Shto koment

Denonco