The opposition will abandon the Political Council for the electoral reform today

The opposition will abandon the Political Council for the electoral reform today

10:42, 18/05/2020

The Albanian opposition will boycott the Political Council for the electoral reform today. Sources from the opposition said the Democratic Party (PD) and the Socialist Movement for Integration (LSI) will abandon the table of talks for the electoral reform, following the demolition of the National Theater by the government and the police brutality against the protesters.

The opposition will join the protest of the Alliance for the Theater today at 16:30.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

cuf dabjoni18/05/2020 11:01

Prishja me metoda hajdutësh safi tregoj me së miri se atyre ju duhen parat. milionat përpara se t’ju vij ngordhja nga populli. Nuk u prish vetëm teatri goditjen më të madhe e mori demokracia dhe Shqipëria nga një bandë komunistësh që për 30 vjet janë ngrysur dhe janë gdhirë me këtë ëndërr të rikthejnë pushtetin kriminal të baballarëve dështakë. Varret nga reagimi i popullit që ëndërron Shqipërinë jo komuniste e demokratike. Shqipërisë duhet ti dalin zot ata që kontribuan në rrëzimin e komunizmit dhe reformoi vendin e që futi Shqipërinë në familjen e madhe euroatlantike e të demokracive perëndimore- Partia Demokratike dhe anëtarësia e përkrahësit e saj.. por dhe gjithë shqiptarët e ndershëm.. nesër do jetë vonë.. PD duhet të jetë në ballë të protestës anti Edvin - Erion... Nuk mbrohet dot kjo bandë me 1000 policët e djeshëm,. gjithë Tirana duhet ti marri përpara ata... Të gjithë te Sheshi O SOT O KURRË !!!

Shto koment

Denonco