VIDEO/ 'Shporruni, maskarenj'! Korçari fton qeverinë në shtëpi, por më pas...

VIDEO/ 'Shporruni, maskarenj'! Korçari fton qeverinë në shtëpi, por më pas...

16:48, 07/04/2020

I pakënaqur nga masat e qeverisë për përballimin e krizës së Koronavirusit, korçari më i famshëm në rrjetet sociale Ilir Vrenozi vendosi të mblidhte disa prej anëtarëve të qeverisë në shtëpinë e tij.

Pa u zjgatur shumë, Vrenozi ka një propozim për ta, i cili ngjason edhe me vendimin e qeverisë në Beograd, e cila do të ofrojë 100 euro cash për çdo qytetar të saj mbi 18 vjeç.

Sipas tij, qeveria duhet të paktën të japë 10 mijë lekë të rinj për çdo shtetas shqiptar 18 vjeç e sipër si një masë për lehtësimin e krizës që shkaktoi dhe po shkakton pandemia.

Por edhe këtë herë ai has në kundërshtimin e kryeministrit Rama, çka sjellë edhe reagimin e ashpër të tij.

Për më tepër ndiqni videon e mëposhtme...

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

korcarii10/04/2020 19:50

O.liri.o.mallaxhi.po..cmeresh.me Let's.maskarenj

Shto koment

Denonco