'51 viktima nga COVID-19'/ Gazetari, Ramës: E bëre këngë lapsusin e Bashës, por ky i yti është makabër

'51 viktima nga COVID-19'/ Gazetari, Ramës: E bëre këngë lapsusin e Bashës, por ky i yti është makabër

18:14, 06/04/2020
A+ Aa A-

Deklarata e sotme e kryeministrit Ediui Rama teksa tha "deri sot kemi 51 të vdekur" trembi jo pak njerëz.

Lidhur me deklaratën e kryeministrit reagon edhe gazetari i njohur Ilir Kadia, i cili edhe pse e quan lapsus, e cilëson atë mjaft të rëndë. Makabër madje.

Përmes një postimi në Facebook, ish-gazetari i BBC i kujton kryeministrit 'lapsusin' e kryetarit të PD, Lulzim Basha, në parlament, i cili më pas u përdor shumë nga vetë Rama dhe të tijët e tij.

"Lapsus bëre natyrisht! Por ke dy vjet që e ke bërë këngë lapsusin e kreut të opozitës me tabelën e shumëzimit! Po ta kthejë ai me të njëjtën monedhë lapsusi yt është makabër se janë 30 jetë njerëzish dhe jo gogla të tabelës së shumëzimit, o Kryeministri Ynë legjendar!", shkruan Kadia në postimin e tij.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Redi.09/04/2020 12:50

Shyqyr qe pas 7 vjet qeverije tha nje te vertete,por me siguri ka qene i droguar.

Spiuni06/04/2020 19:52

Ky eshte kokrra e spiunit brez pas brezi, ca gazetar leshi i thoni

Askushi06/04/2020 18:46

Nuk eshte lapsus, mendoj se eshte numri real i te vdekurve, por horri rama i fsheh.

Shqiptari06/04/2020 18:42

NUK ISHTE LAPSUS JOOOOOOOOOOOOOOO! AQ ESHTE, FATKEQESISHT,NUMRI REAL I VIKTIMAVE NGA COVID-19 NE SHQIPERI! AI ISHTE I DROGUAR ME KOKAINE, KJO ESHTE PERIUDHE E ARTE PER EDIN, DHE THA TE VERTETEN, TAMAM SI PIJANECI, QE VETEM KUR PI DHE ESHTE TAPE FARE THOTE TE VERTETEN, THOTE SHIFREN REALE! PRANDAJ EDHE SHPESH SHFAQET NE EKRAN SI GOGOL I SHPERFYTYRUAR!

Shto koment

Denonco