Berisha: Barbari e Edvin Kristaq Xhelatit ndaj shqiptarëve në kufi, OKB të ndërhyjë me urgjencë

Berisha: Barbari e Edvin Kristaq Xhelatit ndaj shqiptarëve në kufi, OKB të ndërhyjë me urgjencë

14:06, 06/04/2020

Sali Berisha, ish-Kryeministri i vendit, i ka bërë thirrje OKB-së të ndërhyjë me urgjencë për të zgjidhur problemin e madh të qytetarëve shqiptarë që nuk lejohen nga qeveria të hyjnë në Shqipëri prej ditësh pasi i konsideron “bombë biologjike”.

Në mesazhin e tij në Fb, Berisha shkruan: “Shikoni si e kalojnë natën dhe si i torturon shqiptarët, Edvin Kristaq Xhelati, si bastard i etërve të tij gjakësorë vazhdon të konsumojë krimin kundër njerëzimit duke iu mohuar atdheun e tyre dhe riatdhesimin pasi i ka shpallur ata bombë biologjike.

Ai u ka mbyllur kufirin qytetarëve shqiptarë dhe lënë prej 5 ditësh në tokë neutrale pa shtroje, mbulesa, ushqime, ilaçe. Kjo barbari nuk ndodh sot me asnjë vend të botës!

I bëj thirrje OKB të ndërhyjë me urgjencë ndaj këtij akti të palejueshëm, që dhunon në mënyrë flagrante Konventat e OKB dhe Kushtetutën e Shqipërisë!”

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shqiptari06/04/2020 15:09

SI MUND TI QUAJE KY KAFSHE IDIOTE KETA NJEREZ "BOMBE BIOLOGJIKE"!!!!! PSE NUK DERGON AMBULANCEN DHE TE KRYEJNE TESTIN PER COVID-19!!! PO TE ISHA UNE NJERI PREJ ATYRE FATKEQEVE, KUR TE KTHEHESHA NE SHTEPI DO TI THOSHA EDVIN RAMES (Kryeminister nuk eshte kurre!): JE I VDEKUR! KRIMINELI NUK KA FYTYRE TJETER! QEVERIA E KOSOVES I BERI TESTIN PER COVID-19 CDO TE KTHYERI NGA JASHTE DHE I IZOLOI PER 14 DITE NE GODINAT E QYTETIT STUDENTI! NUK I LA RRUGEVE, JASHTE NE SHI, NE BORE E NE TE FTOHTE! ATA DUHET TE TESTOHEN DHE TE TRANSPORTOHEN OSE NE SHTEPITE E TYRE NESE DALIN NEGATIV OSE DIKU TE KARANTINOHEN NESE DALIN POZITIV! KJO SHFAQJE E TURPSHME, KJO SJELLJE E SHPIFUR TREGON FYTYREN E VERTETE TE SATRAPIT TE SURRELIT. KY ESHTE FYTYRA ME E SHPIFUR, ME E URRYER DHE ME E PESHTIRE QE KA KRIJUAR PERENDIA PER SHQIPERINE DHE SHQIPTARET PAS ENVER HOXHES DHE FATOS NANOS QE E SOLLI PLEHREN NGA GJIRIZET E PARIST! KRYEMINISTER I BABEZISE EDHE NE KOHERAT E FATKEQESISE! KRYEMINISTRI I FATKEQESISE KOMBETARE! KY DJALL MEZI PO I PRISTE KETO FATKEQESITE NATYRORE LOKALE DHE GLOBALE! PASKA QENE I BEKUAR NGA DJAJTE! SAPO ISHTE DUKE U RREZUAR NGA PUSHTETI DJAJTE I DERGUAN PER NDIHME TERMETIN!!!! SHPETOI SATRAPI I SURRELIT! E TERHOQI VEMENDJEN DREJT FATKEQESISE DHE FATKEQEVE QE EDHE SOT DHE KESAJ DITE JANE NE QIELL TE HAPUR, PA ASNJE NDIHME NGA QEVERIA E DJALLIT DHE NE MESHIRE TE FATIT! SAPO ISHTE PERSERI DUKE U RREZUAR NGA PUSHTETI, DJAJTE I DERGUAN COVID-19, POR KETE RADHE ISHTE PANDEMI NE SHKALLE GLOBALE! KJO E HOQI PERFUNDIMISHT VEMENDJEN NGA SKANDALET E VENDIT! TANI DJALLI PO HIQET SI HEROI DHE SHPETIMTARI I KOMBIT DHE I EVROPES ME MASAT E IZOLIMIT DHE BLLOKIMIT DRASTIK TOTAL TE JETES SE VENDIT, TE EKONOMISE DHE POLITIKES! KY DJALL ESHTE ME I RREZIKSHEM SE COVID-19!!! POR NUK KA PER TE SHPETUAR DOT! KJO SITUATE DO KALOJE DHE KY BASHKE ME BANDEN RILINDJA DO TE MBYLLEN PERJETESISHT NE BURG PER ZULLUMET NDAJ POPULLIT! KY ESHTE KRIM KUNDER NJEREZIMIT! BANDA E HAJDUTEVE QE VJEDH EDHE NE KOHERAT E FATKEQESISE!!! POR KY DJALL NUK ESHTE KRYEMINISTRI I SHQIPTAREVE, KY ESHTE KRYEMINISTRI I BANDAVE HAJDUTE DHE I KRIMINELEVE!

Sal 06/04/2020 15:04

Sali ! Vete e solle dhe vet po e mban ne pushtet kete plehre. Po te doje ti , kishte ikur me kohe ai.

Agimi06/04/2020 14:36

Esthe turp cfare po ndodhe me bashkatdhetaret tane. Xhelati Shizofren vetem kete di te bej. Te kthej koken se si punon Qeveria e udhehequr nga burreshtetasi Albin Kurtit. I ka te strehuar ne konvikte te studenteve 400 bashkeqytetar qe kane ardhe nga vendet e ndryshme perendimore . Poshte junta komuniste

Shto koment

Denonco