Profesori mesazh italianëve: E dini kush është Rama? E dini sa po vuan Shqipëria prej tij?

Profesori mesazh italianëve: E dini kush është Rama? E dini sa po vuan Shqipëria prej tij?

19:05, 05/04/2020
A+ Aa A-

Propaganda e Edi Ramës, duke dërguar 30 mjekë dhe infermierë në Itali, arriti të bënte për vete edhe qytetarët përtej Adriatikut.

Daljet nëpër televizione, shkrimet nëpër gazeta, falenderimet e politikanëve nuk munguan në adresë të kryeministrit shqiptar. Por për ti kthjelluar sapo pak italianët mendon Vladimir Kosturi, profesori shqiptar që jeton prej afro 30 vitesh në Romë.

Përmes një videoje të shpërndarë në rrjetet sociale, Vladimir Kosturi kërkon nga qytetarët italianë kryesisht, por edhe nga politikanë të ndryshëm, që para se të duatrokasin të informohen se kush është Edi Rama dhe sa po vuan Shqipëria nga veprimet e tij.

"Italianë, po si falenderoi për gjestin bujar kryeministrin tonë pa e ditur kush është ai, çfarë përfaqëson dhe sa po vuan Shqipëria nga ajo çfarë po bën ai? Para se ti thurni elozhe, ta nxirrni në "prime time" në televizione, pse nuk informoheni kush është ky njeri? E dini kujt i referohem? Edi Ramës, kryeministrit të Shqipërisë, të vendit tim për të cilin unë duhet të ndjehem krenar. Thotë fjalë të bukura, por a i vlerësojmë njerëzit vetëm nga fjalët? Nuk informohemi kush është ky njeri?", shprehet Kosturi, përcjell Syri.net.

Më pas ai i drejtohet edhe kryetarit të Lega Nord, një prej politikanëve më anti-Soros në Europë.

"Salvini, ti që flet nëpër sheshe kundër George Soros, për spekulimet e Soros, e di ti që Edi Rama, të cilin ti e falenderove, e njeh apo bëre kot sikur e njohe?", pyet shqiptari.

"Para se të duartrokisni, informohuni", shkruan Kosturi në videon e shpërndarë në rrjetet sociale. /Syri.net

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

made in albania08/04/2020 20:46

pershendetjete gjithve .ky mir e ka po kush e nigjo ket te shkretin popullit i takon me bo opozitendhe ky mir e ka qe kritikon pse mo ca doni ju ti japim dekorat per fukarallekun qe ka zaptu shqiperin

karfica08/04/2020 09:28

shqiperine e zaptoi rama i vuri zjar shqipetar mos ri po duku shqipetar mjaft punove per te tjeret o fate keq kujto vedin ku ke lindur cfare po heq

karfica08/04/2020 09:24

shqiperine e zaptoi rama i vuri zjar shqipetar mos ri po duku shqipetar mjaft punove per te tjeret o fate keq kujto vedin ku ke lindur cfare po heq

patosaraku07/04/2020 07:53

o EDI po na the per se do mbahesh mend si KM do te jap nje kafe ne Surrel te lagjia jote

Arberi06/04/2020 21:54

Ore ti Lennox, neve bravo po i themi profesorit për të këqiat çfarë po i bën Rama Shqipërisë spo i themi bravo për origjinën se nga është profesorit. Dhe për filogrek që thua ti për Professorin, detin nuk ja dha profesori grekut se ju shqiptarët ndoshta se dini që ky ka bërë pazare të fulliqura me kufirin detar, tjetra me kufirin e Kosovës cfarë i duhet Edi Ramës me fut hundët, pra ti Lennox duhet të jesh ndonjë rilindas dhe mer ndonjë 300 mijë lekë rrogë dhe na tregon arat neve. Ishalla të iki ky mut virusi se Rama i ka shit specat do përballet me popullin dhe vendin e ka në burg nuk ka ku shkon kot përpëlitet.

bylys06/04/2020 14:23

e vertet rama mendon vetem per motren e taulantit per gruan e lali erit per spiropalin dhe ca ka pereth po di salvini ca ben ky buk shkalur i biri babait eshte po te keqiat qe i ka bere ktij populli nga hundet do ti dalin vonon ai lart po nuk harron.

Noni06/04/2020 10:49

I nderuar profesor! Po shqipetareve, qe e dine me mire se te tjeret ne bote, e ndjejne perdite e me shume shperfytirimin si njerez, c' far keshille do t' ju jepnit???

Bardhi06/04/2020 10:40

Nje Replik profesorit,nji Professor nese e ndjen veten profesor i mir nuk flet kaq keq per dike qe ndihmon italianet ne nevoj. Edhe armikut nuk i kthehet ndihma kur ke nevoj. Prandaj mos perzij ndihmat me personalitin e Rames. Ne shqipraret jemi Si ajo thenia,hyp se te vrava,zbrit se te vrava.

Lennox 06/04/2020 06:15

Kujt i thoni respekte Ju o shqiptar ketij pseudo professore ky është nje grekofon antishqiptar

Libero06/04/2020 02:31

Profesori ka plotesisht te drejte ne ate vend ku drejton garda e kuqe qeveri shtet e parlament kryeministri eshte kryemafjozi I cili nuk le gure pa levizur we te rizgjidhet,as sa per 30 personat qe shkuan per ndihme ne Itali e them me zemer te hapur se shteti vella Italian meriton shume me teper se kur ne kishim nevoje ato ishin me zemer te madhe ne front te pare per te na ndihmuar

Arberi06/04/2020 02:26

Bravo Profesor je shumë i saktë ne shqiptarët po vuajnë nga ky njeri që ka lidhje me djallin nuk e dim pse gjithmonë Shqipërisë i bijnë kto demon dhe ne vuajmë ndoshta nga padituria apo nga që shitemi lirë? , shqipëria vënd i bukur por me njerëz që shiten dhe shesin dhe të ardhmen e fëmijeve të tyre për dy pare, ku i keni fëmijët or shqiptarë po bastardohet rraca duke i pas fëmijët jashtë trojeve shqiptare, dhe pse ndodh kjo? Se i don bytha Edi Ramës një këlyshi një bastard komunisti një mbetje një pederast po shkatron familjet shqiptare dhe po shet trojet tona që janë mbrojtur me gjak, zgjohuni shqiptarë mos u bëni tru tharë na i ka fal zoti gjithë të mirat dhe rracën më të bukur në botë, dhe vendin më të bukur në botë, zgjohuni sa jemi në kohë sa nuk na kanë zhduk nga harta me kto spiuna dhe të pa fe të shitur te komshijt tanë e veriut dhe të jugut. Pa bukë se pa bukë jemi skemi cfarë humbim por shqipëria nuk është prona e Kristaq Ramës dhe Spiro kolekës që mund të bëj ky si të dojnë, dhe ky njeri do bërë shembull që politikanët e tjerë që do vijnë ta mendojnë mirë kur ta vejnë bythën në kolltuk, se aty janë për tna shërbyer neve jo tna përbuzin tna vjedhin tna lejnë nëpër kufij me dit të tëra jo jo jo nuk mund të ndodhi kështu po u mblodhëm me një mendim.

Shqiptari05/04/2020 23:52

BRAVO TE MADHE PROFESOR! THUJUA EDHE 10 HERE TE TJERA ITALIANEVE! DIKUSH PA TRU APO TRUSHPELARE MUND T'JU OFENDOJE, T'JU THOJE QE PO SHANI SHQIPERINE! POR JO, JU QE I TREGONI ITALIANEVE DHE BETES EDI RAMEN E VERTETE, NUK SHANI SHQIPERINE POR EDI RAMEN. SHQIPERIA NUK ESHTE EDI RAMA DHE AS EDI RAMA NUK MUND TE JETE KURRE SHQIPERIA! EDI RAMA ESHTE STRAPI DHE KRIMINELI I POPULLIT SHQIPTAR! SHQIPERIA DEL ME E FITUAR TE SHPETOJE NGA EDI RAMA SE SA NGA COVID-19!

Shqiptari05/04/2020 20:31

Rrespekte profesor Te ju i kemi syte Pa ngjyra politike Thjesht shqiptar U desh nje virus qe te dilte sheshit jo se nuk e dinim se ca individi eshte Percille mesazhin jo vetem ne itali po ne gjithe boten sepse shqipetaret duhet ta dine se jane ne te gjithe boten Pavaresisht se personi ne detyre e ka per detyre te garantoje sigurine e cdo nenshtetasi u plas traun e i mbyll neper shtepi si Enveri ne kampet e perqendrimit Rrespekte

Askushi05/04/2020 19:24

Shume sakte me te gjitha ato qe shkruan. Horri Rama eshte nje perbindesh tashme. Mjere shqiptaret dhe shqiperija. Zoti ja marrte jeten, se ndryshe nuk kemi shpetim.

Shto koment

Denonco