Drama në kufirin greko-shqiptar! Qeveria e Tiranës hesht, shqiptarëve iu jep ujë polici grek

Drama në kufirin greko-shqiptar! Qeveria e Tiranës hesht, shqiptarëve iu jep ujë polici grek

16:33, 05/04/2020

60 shtetesa shqiptarë vazhdojnë të qëndrojnë të bllokuar në tokën neutrale në kufirin greko-shqiptar. 

Sipas asaj që mëson Syri.net, mes tyre janë edhe 4 gra dhe 10 persona të moshës së tretë.

Duke qëndruar disa ditë të bllokuar dhe pa asnjë përgjigje nga qeveria shqiptare ata po hasin edhe probleme në ushqim, pa harruar këtu edhe temperaturat e ulta gjatë natës.

Siç tregojnë ata, teksa qeveria nuk ka bërë asnjë lëvizje, sot një polic grek iu ka treguar një çezmë ku të mbushin ujë.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shqiptari05/04/2020 18:04

KRIMINELI NUK KA FYTYRE TJETER! QEVERIA E KOSOVES I BERI TESTIN PER COVID-19 CDO TE KTHYERI NGA JASHTE DHE I IZOLOI PER 14 DITE NE GODINAT E QYTETIT STUDENTI! NUK I LA RRUGEVE, JASHTE NE SHI, NE BORE E NE TE FTOHTE! ATA DUHET TE TESTOHEN DHE TE TRANSPORTOHEN OSE NE SHTEPITE E TYRE NESE DALIN NEGATIV OSE DIKU TE KARANTINOHEN NESE DALIN POZITIV! KJO SHFAQJE E TURPSHME, KJO SJELLJE E SHPIFUR TREGON FYTYREN E VERTETE TE SATRAPIT TE SURRELIT. KY ESHTE FYTYRA ME E SHPIFUR, ME E URRYER DHE ME E PESHTIRE QE KA KRIJUAR PERENDIA PER SHQIPERINE DHE SHQIPTARET PAS ENVER HOXHES DHE FATOS NANOS QE E SOLLI PLEHREN NGA GJIRIZET E PARIST! KRYEMINISTER I BABEZISE EDHE NE KOHERAT E FATKEQESISE! KRYEMINISTRI I FATKEQESISE KOMBETARE! KY DJALL MEZI PO I PRISTE KETO FATKEQESITE NATYRORE LOKALE DHE GLOBALE! PASKA QENE I BEKUAR NGA DJAJTE! SAPO ISHTE DUKE U RREZUAR NGA PUSHTETI DJAJTE I DERGUAN PER NDIHME TERMETIN!!!! SHPETOI SATRAPI I SURRELIT! E TERHOQI VEMENDJEN DREJT FATKEQESISE DHE FATKEQEVE QE EDHE SOT DHE KESAJ DITE JANE NE QIELL TE HAPUR, PA ASNJE NDIHME NGA QEVERIA E DJALLIT DHE NE MESHIRE TE FATIT! SAPO ISHTE PERSERI DUKE U RREZUAR NGA PUSHTETI, DJAJTE I DERGUAN COVID-19, POR KETE RADHE ISHTE PANDEMI NE SHKALLE GLOBALE! KJO E HOQI PERFUNDIMISHT VEMENDJEN NGA SKANDALET E VENDIT! TANI DJALLI PO HIQET SI HEROI DHE SHPETIMTARI I KOMBIT DHE I EVROPES ME MASAT E IZOLIMIT DHE BLLOKIMIT DRASTIK TOTAL TE JETES SE VENDIT, TE EKONOMISE DHE POLITIKES! KY DJALL ESHTE ME I RREZIKSHEM SE COVID-19!!! POR NUK KA PER TE SHPETUAR DOT! KJO SITUATE DO KALOJE DHE KY BASHKE ME BANDEN RILINDJA DO TE MBYLLEN PERJETESISHT NE BURG PER ZULLUMET NDAJ POPULLIT! KY ESHTE KRIM KUNDER NJEREZIMIT! BANDA E HAJDUTEVE QE VJEDH EDHE NE KOHERAT E FATKEQESISE!!! POR KY DJALL NUK ESHTE KRYEMINISTRI I SHQIPTAREVE, KY ESHTE KRYEMINISTRI I BANDAVE HAJDUTE DHE I KRIMINELEVE!

Shto koment

Denonco