Berisha: I pavdekshmi Gëzim Kruja mbylli sytë përgjithmonë

Berisha: I pavdekshmi Gëzim Kruja mbylli sytë përgjithmonë

15:10, 05/04/2020

Me anë të një mesazhi ish-kryeministri Sali Berisha ka shprehur ngushëllimet për ndarjen nga jeta të aktorit dhe artistit të madh shkodran, Gëzim Kruja.

‘Miq, artisti i pavdekshem, kollosi i skenes, komedise, satires dhe humorit, Gezim Kruja mbylli syte pergjithmone.

Bota e artit, kultures por dhe mbare kombi jane sot ne dhimbje per artistin, i cili ne mijra interpretime ne disa dekada me gjenine e tij krijuese, talentin e tij te ralle, interpretimin e persosur, humorin dhe satiren e tij te rralle solli gezime, kenaqesi ne ekranet, festat, zemrat e shqiptareve me shume se kushdo tjeter.

Dielli sot u shua per Gezim Krujen por ai do jetoje perjete ne interpretimet, komedite dhe veprat e tjera te tij.

Ndaj me kete rast, duke u perulur me nderimin me te veçante, mirenjohjen me te thelle para Gezim Krujes dhe vepres se tij, shpreh ngushellimet me te ndjera familjes, miqve, te afermve te tij dhe lutemi qe shpirti i tij i mire te gjeje paqen e merituar.

Amin!’, shkruan ish-kryeministri Sali Berisha në Facebook.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco