Meta: Gëzim Kruja, do të mbahet mend si një prej figurave më të dashura të artit shqiptar

Meta: Gëzim Kruja, do të mbahet mend si një prej figurave më të dashura të artit shqiptar

13:11, 05/04/2020

Presidenti Ilir Meta ka reaguar përmes një postimi në rrjetet sociale për ndarjen nga jeta të mjeshtrit të skenës, Gëzim Kruja. Kreu i Shtetit shkruan se Gëzim Kruja do të mbahet mend si një prej figurave më të dashura të artit shqiptar, që falë personazheve karakteristike të interpretuara mjeshtërisht u duartrokit nga shumë breza, duke lënë pas një trashëgimi të vyer artistike.

Postimi i plotë:
Ndarja nga jeta e Mjeshtrit të Madh të skenës dhe humorit, Gëzim Kruja është një lajm trishtues.
Me talentin e spikatur, Gëzim Kruja do të mbahet mend si një prej figurave më të dashura të artit shqiptar, që falë personazheve karakteristike të interpretuara mjeshtërisht u duartrokit nga shumë breza, duke lënë pas një trashëgimi të vyer artistike.

I shpreh ngushëllimet më të sinqerta familjes Kruja, të afërmve, të gjithë artdashësve dhe qytetarëve të mrekullueshëm të Shkodrës, për këtë humbje të pazëvendësueshme.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco