Apeli i mjekut nga 'vija e zjarrit': Mjaft me terror...

Apeli i mjekut nga 'vija e zjarrit': Mjaft me terror...

14:55, 04/04/2020
A+ Aa A-

Një nga mjekët e `vijës së parë të zjarrit` në luftën kundër koronavirustit në Shqipëri, Renato Osmanaj, nëpërmjet një statusi në faqen e tij në Facebook, i ka bërë thirrje qeverisë Rama që të heqë dorë nga strategjia traumatizuese, me sirena policie e tanke.

Osmanaj thotë se alarmin e mbylljes së qytetarëve në shtëpi në orën 13.00 të mos e japin nëpërmjet terrorit, por me muzikë për të rritur e fëmijë, e këngë patriotike që japin shpresë.

Mjeku i njohur imazherist fton shqiptarët që ditën e sotme në orën 20.00, të ndezin dritat e ballkoneve dhe të këndojnë së bashku këngën “Kuq e Zi”!

“Fort e padashur qeveri!
Do ju përgjërohesha që alarmin e orës 1 mos ta bëni me sirena policie dhe tankse se po traumatizoni fëmijë pleq e plaka! Vendosni muzikë shqipëtare për fëmijë, këngë patriotike etj etj. Jepini shpresë njerëzve dhe relaksohini! Ju lutem!
Sot në ora 8-të ju ftoj të ndizni në ballkone dritat e celulareve dhe të vendosni këngën “Kuq e zi” dhe ta këndoni sëbashku! Ju flm”
, shkruan në faqen e tij në FB doktor Renato Osmanaj.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shqiptari04/04/2020 19:09

LERE TERRORIN O GOGOLI I POPULLIT SHQIPTAR! TI EDHE VETE E DI QE KE MARRE FUND! NE BURG DO TE PERFUNDOSH TI DHE BANDA RILINDJA! MOS U FSHIHNI PAS COVID-19! HIJENAT MEZI PO E PRISNIN KETE KOHE KOLERE! HIJENAT USHQEHEN VETEM ME KERMA! HIJENAT MEZI PRESIN QE PRETE E TYRE TE NGRODHIN E TI HANE! NUK DO TI SHPETONI DOT NDESHKIMIT POPULLOR! DJALLIT TE SURRELIT I DUKET VETJA SI I DERGUARI I ZOTIT!!! BURGU PO TE PRET O KRIMINEL! BURGU PO TE PRET O LAL PLEHU! BURGU PO JU PRET O RILINDAS TE QELBUR! BURGU ESHTE TEMJANI I VETEM PER DJALLIN E SURRELIT! O ZOT! CFARE SHPIFESIRASH! KUR DO TE ZHDUKEN KETA FELLIQESIRA! POR FILMIN ME TE NDRYRE, ME TE SHPIFUR DHE ME QESHARAK E XHIRON KRYETARI I BASHKISE DUKE DREJTUAR VETE MAKINEN ME KARROCERI TE BASHKISE, SHOFERI SI KRYETAR, 3 KAMERA NE SEDILJEN E PASME DHE 2 KAMERAMANE DHE OPERATORE QE E PRISNIN TEK SHTEPIA E "POPULLIT". LALI PLEHU ME MASKE SI ARUSH CIRKU, ZBRET NGA MAKINA DHE I SHPERNDAN VETE QESET ME ATO PAK USHQIME, QE NUK E KALOJNE 500 LEKE. VETE KRYETARI, PASI I KA ZHVATUR MILIONA EURO, PASI I KA VARFERUAR, PASI I KA VRARE, TANI MERR KAMERAT ME VETE DHE SHKON NE "SHERBIM" TE POPULLIT!!!! A KA PROPAGANDE ME TE POSHTER!!!??? A KA PROPAGANDE DHE MASHTRIM ME TE NDYRE???!!!! KETO POSHTERSIRA I BEN VETEM LALI PLEHU DHE SATRAPI I SURRELIT!

Shto koment

Denonco