Denoncimi/ PD Fier: Ndihma me listë partie, nuk ndihmohen qytetarët në vështirësi

Denoncimi/ PD Fier: Ndihma me listë partie, nuk ndihmohen qytetarët në vështirësi

19:59, 03/04/2020

Kryetari i degës së PD Fier, Luan Baçi ka akuzuar kryebashkiakun Armando Subashi se ky i fundit po shpërndan ndihma me lista të hartuara nga partia dhe nuk po iu vjen në ndihmë qytetarëve në nevojë.

Përmes një video-denconimi në Facebook, Baçi shprehet se, përzgjedhja e personave që marrin ndihmë, bëhet sipas lidhjeve familjare, që kanë punonjësit e bashkisë, dhe drejtuesit e saj.

Postimi i plotë:

Bashkia Fier dhe kryetari i emeruar i saj, vazhdojne propaganden, e tyre bajate dhe boshe, nen shembullin e kryeministrit rilindas, duke propaganduar, me video, sherbime dhe perkujdesje, per familjet, ne nevoje, per familjet, e izoluara dhe ne veçanti, per pensionistet.

Eshte e dukshme tashme, selektimi, perzgjedhja e tyre sipas, lidhjeve familjare, qe kane punonjesit e bashkise, dhe drejtuesit e saj.
Jane me qindra, familje, ne nevoje, me nje prind, apo shume, pensioniste te vetmuar, qe askush nuk interesohet per ta.
Jane te shumta denoncimet dhe shqetsimet qe vijne nga vet qytetaret, ne adrese te PD Dega Fier.

Dhe qe mos te akuzohemi, se e bejme per kredo politike, gje qe shpesh here mazhoranca me qellim te keq, e perdor, me ok e vete, qytetareve, dhe per tu ardhur ne ndihme atyre, po ju veme ne dizpozicion, prononcimin e tyre publik.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco