Rama me dy fytyra/ Bozdo: Qiramarrësit i quan parazitë, pagat e Rafinerisë së Ballshit marrëdhënie private

Rama me dy fytyra/ Bozdo: Qiramarrësit i quan parazitë, pagat e Rafinerisë së Ballshit marrëdhënie private

23:34, 02/04/2020
A+ Aa A-

Anëtari i Kryesisë së PD, Eno Bozdo, në një shënim në facebook denoncon qëndrimin me dy standarde të Ramës, ku për punonjësit e Rafinerisë së Ballshit, thotë se është marrëdhënie private, kurse për qiradhënësit i quan parazitë. 

'Kur Edi Ramën e pyetën për pagat e punonjësve të Rafinerisë së Ballshit, tha se nuk mund të ndërhynte mes një kompanie private dhe punëtoreve. Kjo, theksoi ai, është një marrëdhënie private.

Kur e pyet për marrëdhënien mes qiramarrësit dhe qiradhënësit, Rama thotë: "..Ata parazitë që turren për qiranë kanë për ta parë së këtu ka shtet...".
Morali: Të gjithë janë të barabartë përpara ligjit..apo jo?'

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Alban03/04/2020 01:11

Po si esht e mundur qe e thot kte gje pse qeradhensi nuk esht njeri nuk kupton mua personalisht me tha para nje jave per qeran te pres saa te fillosh pun por ama drita dhe uj duhet ti paguash ti zoti kryeminister qe mos qofsh duhet ti bosh njeher thirrje mendjes tate pastaj qeradhenezve

Shto koment

Denonco