Nuk e ndal as COVID-19/ Rama në delir: Vetëm unë mund ti jap më shumë këtij vendi

Nuk e ndal as COVID-19/ Rama në delir: Vetëm unë mund ti jap më shumë këtij vendi

22:10, 02/04/2020
A+ Aa A-

Ndërsa foli për aktin normativ, që synon të rregullojë raportet qeramarrës-qeradhënës, Kryeministri Rama theksoi edhe një herë, se janë të panegoziueshme pagesat e taksave apo shlyerja e faturave të energjisë dhe ujit.

“Heqje taskash, shtyrje taskasah, shtyrje faturash, të mos e përdorin në këtë luftë. Lufta financohet me taksa, nuk financohet nga ndojnë shpellë që ka flori , por financohet nga taksat. Kemi falur 150 milionë dollarë kamatvonesa.Taksa, fatura detyrimesh për drita, janë jashtë bisedës”, tha Rama.

Më pas, kreu i qeverisë nuk hezitoi ti thurte lavde vetes teksa tha: "Nëse ka një njeri që mund të japë më shumë në këtë vend, ai jam unë"...

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Alfons Malo03/04/2020 17:55

O Karantine e shpifur qe na çave bythen ore e minut ne televizor ne çdo statcion.Ik ore lere mjekesine te bej punen e vet po bej punen tende se bythmedhejte e qeveise nuk dihen se ku jane e hane buken e taksa pagueseve kot. Ler specialistet, ekonomist te flasin per qerate e PBB per evazionin e per bankat se u bere sikur ke mbaruar shkollen per te gjitha Jemi ne boten e internetit o edi dhe siç e shikon ti iranin e shikojme edhe ne po bej detyrat e dites .ate bej boll mbete nga mengjesi ne dark llap llap ne ekran ne televizor

Kuti 03/04/2020 00:04

Ashtu eshte o doç@ Mut me te mire se ti , jo vetem qe nuk ka por as nuk do te kete. Pse? Do thash ti, sepse pjelle si ti nuk do te hyjne me ne politike, sepse njerezit me mangesi fizike si ti nuk kane per te qene me ne jeten politike te nje vendi.Hitleri ishte i semure psikie, por per ate kohe qe qe fuqi rriti mirqenjen dhe ekomine saqe popullin e tije e beri te vdiste per te, kurse ti o kerme vetem qe po e shkaterron,......je me keq se hitléri, megjithate prape nuk krahasohesh se ti je nje plehre, dhe nuk e ke guximin e tije as per te vrare veten. Je nje llum per étalon!

Elvi 02/04/2020 22:48

E ka fjalen nuk kam cti rrjep me shum ky robqiri.pronari i lekeve te njerezve esht ky i cmenduri qe ju la bo hunda cop nga malli .ka per te ik per lesh duket nga fytyra qe se ka te gjate, nghan si gjyshi Ismail Qemalit

Shto koment

Denonco