'Arrestimi në Itali'/ Ish-ministri: Rama duhet të ishte nën hetim dhe jo në detyrë!

'Arrestimi në Itali'/ Ish-ministri: Rama duhet të ishte nën hetim dhe jo në detyrë!

16:03, 02/04/2020

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani iu është bashkuar reagimeve pas deklaratës së kryeministrit Edi Rama, se ishte arrestuar vite më parë në Bolonja të Italisë.

PĂ«rmes njĂ« postimi nĂ« ‘Facebook’ Manjani thekson se pavarĂ«sisht faktit se ‘opozitĂ«s i Ă«shtĂ« fikur kandili, nuk zhbĂ«het fakti se Rama ka qenĂ« i arrestuar dhe se nuk e ka deklaruar sipas ligjit’. Mes tĂ« tjerash Manjani sjell nĂ« fokus rastin e ish-kryebashkiakut tĂ« VorĂ«s, Agim Kajmaku, i cili Ă«shtĂ« shpallur nĂ« kĂ«rkim nga policia pĂ«r falsifikim dokumentesh.

Po ashtu Manjani thotë ndër të tjera se tashmë është momenti që Prokuroria të ndezë prozhektorët e ligjit të Dekriminalizimit.

REAGIMI I MANJANIT

OpozitĂ«s padyshim qĂ« i Ă«shtĂ« “fikur kandili” pĂ«rderisa pranon njĂ« shkelĂ«s ligji nĂ« krye tĂ« qeverisĂ«.

Por kandili i fikur i opozitës nuk e zhbën faktin që ka qenë i arrestuar dhe nuk e ka deklaruar, sipas ligjit. E po sipas ligjit Edi Rama duhet të ishte nën hetim dhe jo në detyrë!

Kajmaku s'ka bĂ«rĂ« asgjĂ« mĂ« shumë 

Ndërkohë është momenti që Prokuroria të ndezë prozhektorët e ligjit të Dekriminalizimit. Nëse është e pavarur, ky është momenti ta tregojë.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Patrioti 05/04/2020 21:24

Opozit e pozit jan te gjith bashk...... se te ishte me te vertet opozita qe deshiron nje demokraci te vertet... ai nuk ishte sot aty ku eshte ....e moret ne qaf ket popull me rrena nga e majta dhe e djathta.... Po si nuk doli nje vetem nje qe te udheheqi ket popull ahtu si te gjith vendet e europes!!!!!!!!

perlatmehqemeja1105/04/2020 00:39

PERSE TE MOS PRANONI FAJIN TUAJ JU Z. YLLI MANJANI QE JA BETE PESHQESH SHQIPETAREVE KETE KRYEMINISTER PERVERS, DUKE BERE KUALICION NE VITIN 2013 DHE BASHKEQEVERISET ME KETE KRIMINEL, DUKE QENE EDHE MINISTER NE QEVERIN E RAMES POR AKUZONI OPOZITEN. OPOZITA ME TEPER NGA CFAR PO BEN, ASNJEGJE SKA MUNDESI TE BEJE,A NUK ESHTE OPOZITA AJO QE PO I NXJER NE PAH TE GJITHA KORUPSIONET E KESAJ QEVERIE/ ANUK ESHTE OPOZITA AJO QE E KA DEMASKUAR ME ARGUMENTA NGA KOHA KUR JU ISHIT MINISTER ME ELIKOPTERAT E DROGES QE QEVERIA JUAJ I QUANTE MUSHKONJA, DHE DERI ME SOT ME MBUSHJEN E PARLAMENTIT ME NJEREZ TE INKRIMINUAR,ME KRYETAR BASHKIE TE DENUAR ME KONCENSIONET E SHENDETESIS, TE RUGES SE KOMBIT DHE QINDRA E MIJERA AFERA KORUPTIVE DERI TEK KY ARESTIMI I VET ISH SHEFIT TEND NE ITALI, KUSH I KA NXJER TE GJITHA KETO, MENYRA SE SI U SHPREVE NE KOMENTI TEND ISHTE ME THIK ME DY PRESA.ESHTE ME TEPER NE NDERIN TUAJ TA KORIGJONI ATE KOMENTIN PERSA I PEKET OPOZITES .

Shqiptari04/04/2020 14:11

SATRAPI I SURRELIT KA IKUR PER LESH! MOS U FSHIH PAS COVID-19! NUK DO TI SHPETONI DOT NDESHKIMIT POPULLOR! DJALLIT TE SURRELIT I DUKET VETJA SI I DERGUARI I ZOTIT!!! BURGU PO TE PRET O KRIMINEL! BURGU PO TE PRET O LAL PLEHU! BURGU PO JU PRET O RILINDAS TE QELBUR! BURGU ESHTE TEMJANI I VETEM PER DJALLIN E SURRELIT! O ZOT! CFARE SHPIFESIRASH! KUR DO TE ZHDUKEN KETA FELLIQESIRA! POR FILMIN ME TE NDRYRE, ME TE SHPIFUR DHE ME QESHARAK E XHIRON KRYETARI I BASHKISE DUKE DREJTUAR VETE MAKINEN ME KARROCERI TE BASHKISE, SHOFERI SI KRYETAR, 3 KAMERA NE SEDILJEN E PASME DHE 2 KAMERAMANE DHE OPERATORE QE E PRISNIN TEK SHTEPIA E "POPULLIT". LALI PLEHU ME MASKE SI ARUSH CIRKU, ZBRET NGA MAKINA DHE I SHPERNDAN VETE QESET ME ATO PAK USHQIME, QE NUK E KALOJNE 500 LEKE. VETE KRYETARI, PASI I KA ZHVATUR MILIONA EURO, PASI I KA VARFERUAR, PASI I KA VRARE, TANI MERR KAMERAT ME VETE DHE SHKON NE "SHERBIM" TE POPULLIT!!!! A KA PROPAGANDE ME TE POSHTER!!!??? A KA PROPAGANDE DHE MASHTRIM ME TE NDYRE???!!!! KETO POSHTERSIRA I BEN VETEM LALI PLEHU DHE SATRAPI I SURRELIT!

Profesori 02/04/2020 19:29

Te shohim cfare do thote znj. Kim.

Ajo02/04/2020 16:55

Cdo the thote qe opozites i “ eshte fikur kandili” se nuk po kuptoj? A nuk reagoi e para PD dhe i beri thirrje prokurorise qe te zbatoje ligjin mbi dekriminalizimin? Cfare tjeter pret Z. Manjani nga opozita? Si jurist, qe pretendon se eshte nga me te miret, duhet ta dije se opozita nuk eshte as prokurori dhe as gjykate. Cfare ka ne dore opozita pervec demaskimit, denoncimit dhe prononcimit publik ndaj bemave te pafund te Rilindjes dhe liderit global te saj? Perse gjithe kjo ligesi ndaj opozites, e cila mund te kete patur plot mekate ne te kaluaren, por sot gjithkush duhet te adresoje kritiken ndaj qeverise dhe Rames si pergjegjesit e vetem te situates ne te cilen ndodhet Shqiperia? PS ka 7 vjet ne pushtet dhe lideri global qe po “ mahnit” dhe mallengjen edhe italianet ( me ne fund u binda se trushpelarja nuk eshte difekt gjenetik ) duhet te jape llogari nje per nje per cdo krim, shkaterrim institucinesh, vjedhje te pasurise kombetare, genjeshter dhe degjenerim moral qe ka cikluar qe prej atij viti qe u kthye nga Parisi me thonj te palare e te paprere. Per kete dhurate duhet te “ falenderojme” nje tjeter pervers, Nanon, si dhe ate pjese dominuese te popullit “ namusqar” qe na i paska dhene besen PKSh-se qe ne vitet “ e zjarrta” te luftes dhe te cilen nuk e shkel sikur te perbyset bota! Prandaj Shqiperia eshte sot nje shtet- karikature. Mjafton te shihni shfaqjen e shemtuar te Rames teksa percillte ne aeroport drejt Italise 30 persona te maskuar qe nje Zot e di se sa prej tyre jane mjeke dhe infermiere te vertete! Jo me kot i veshi si astronaute: e para te ishin anonime, e dyta ne sfondin e sa bardhes te ndrinte, ai Poturja, babai i kombit! Eshte per te qare qe kete maskarade e gelltiten te gjithe italianet. Mire populli se eshte turme dhe aq kupton, i marr vesh edhe politikanet italiane qe e perdoren kete levizje makiaveliste te Rames si nje shkak per te sulmuar BE- ne, ajo qe nuk kuptoj jane gazetaret dhe media italiane qe me ndonje perjashtim te vogel, ra ne gracken e Rames dhe po i thur elozhe sikur ai po shpeton Italine nga koronavirusi. A thua Rama te kete kaq fuqi te madhe korruptuese edhe ne Itali? Prandaj Z. Manjani do beje mire te na “ ndricoje” edhe ne te tjereve se cila eshte axhenda e tij, se nuk po marrim vesh. Tallet dhe sulmon Ramen, por qe ne momentin qe ai i ngul nje kunje opozites ashtu si me lezet, harrohet “ demaskimi”. Ajo qe mbetet ne mendjen e lexuesit eshte: kjo opozite kot dhe e pazonja, apo pse jo dhe e shitur tek Rama? Ka shume e shume menyra te rafinuara te hiqesh si opozitar, kur ne fakt mund te jesh nje nje hipokrit, cinik, i shitur tek Rama apo ne rastin me te mire i mbushur me mllef personal, si i shkreti Kreshnik. Te pakten juve Z. Manjani jeni shume here me i i zgjuar se ai, prandaj jeni edhe me i besueshem dhe i demshem.

Skrapari02/04/2020 16:28

Ne p... te Anetes ose te Lindes do te shkoje, vend tjeter nuk ka. E sigurte si drita e diellit. Ai nuk e kupton por kjo eshte 1000 perqind e sigurte. Por me vjen keq per larot qe i rrine rrotull. Me ata kemi ca pune per te mbaruar.

Shto koment

Denonco