‘Arrestimi i Ramës’/ Bylykbashi publikon shkrimin: Ke gënjyer median apo ke gënjyer në formular?

‘Arrestimi i Ramës’/ Bylykbashi publikon shkrimin: Ke gënjyer median apo ke gënjyer në formular?

12:33, 02/04/2020

Ish-deputeti demokrat, Oerd Bylykbashi publikoi pjesën e intervistës së kryeministrit Edi Rama për një gazetë italiane, ku thotë se është arrestuar në Bolonja. Rama foli për Gazzeta dello Sport, kur tha se e kanë arrestuar në Bolonja.

Bylykbashi e pyet Ramën nëse ka gënjyer në intervistë apo ka gënjyer kur ka plotësuar formularin e dekriminalizimit.

REAGIMI I BYLYKBASHIT

E shkruar e zezë mbi të bardhë: "më kanë arrestuar njëherë në Bolonja". Ka dy mundesi zoti Rama:

1. Ose ne delir e sipër ke gënjyer median italiane.

2. Ose ke gënjyer në formularin e dekriminalizimit.

Alo Edi, pa u nervozuar dhe pa batuta bajate duhet të përgjigjesh për këtë.

Je gënjeshtar delirant apo të duhet të dorëzosh mandatin si çereku i deputetëve të partisë tënde?

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Toni02/04/2020 16:55

Ja u tha mire po pse o Zot te vuaj nje popul nga keta idiote e pd-se, te lutem o coji ca bajga ne koke o merri fare aty prane teje

Vezhguesi02/04/2020 13:22

Rrumpalle edhe ti! Keni shku si me kafen e Nexhmijes mbas 50-t vjet krime. Arrestimet ne formular konsiderohen krim kur ke ba njefare kohe n'burg, apo edhe pagu njefare gjobe. Kesaj pytjes tande asht e lehte me ju pergjigj, e kan kap se ka nderhy, me ton te rand dhe arrogance, sikur e ka zakon, dhe mbasi janë s'kjaru e kan l'shu. Ku asht krimi k'tu? Ç'ka ka me deklaru? Ky nuk asht arrestim, ky asht njefare keqkuptimi, edhe per munges kulturet, deri sa t'sqarohet. Ka krime dhe hajnina boll me dasht me e kapë por s'keni loqe asnje se jeni tan njelloj.

t02/04/2020 12:42

Para se ti beni kete pyetje,duhet ta kishit pyetur nese eshte arrestuar ne france per vjedhje ikonash,akuze kjo qe ja kane bere 2 persona,njeri ish km,,tjetri piktor e restaurues ikonash i futur ne burg nga ish hajduti i ikonave edvin (edi)rama

Shto koment

Denonco