VIDEO/ Ish-deputetja: Ja pse Rama gënjen kur thotë që të moshuarit marrin të gjithë ndihma

VIDEO/ Ish-deputetja: Ja pse Rama gënjen kur thotë që të moshuarit marrin të gjithë ndihma

19:18, 01/04/2020

Me qindra të moshuar po vuajnë në këto ditë të izolimit të thellë për ushqimet bazike, ndërsa kryeministri Rama vazhdon i tall duke thënë 'gomarllëqe'. 

Ish-deputetja demokrate, Albana Vokshi ka postuar një video të dëshmive të të moshuarve që nuk kanë marrë asnjë pako ushqime, ndërkohë që Rama vazhdon ti injorojë. 

'Pensionistët janë shtresa më e ndjeshme dhe e pambrojtur në këto ditë të vështira të epidemisë së corona virusit. 

Edi Rama gënjen kur thotë që ata marrin të gjithë ndihmë nga shteti.

Të moshuarit janë sot të braktisurit e mëdhenj që kanë nevojë për ndihmë urgjente dhe jo për propagandë dy lekëshe. 
Ja e verteta'

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco