Deklarata e Grenell/ Haradinaj i prerë: Nuk do të ketë kurrë ndarje të Kosovës

Deklarata e Grenell/ Haradinaj i prerë: Nuk do të ketë kurrë ndarje të Kosovës

21:35, 31/03/2020
A+ Aa A-

Teksa komentoi zhvillimet e fundit politike nĂ« KosovĂ«, ish kryeministri Ramush Haradinaj, i ftuar nĂ« "Çim Peka LIVE" u shpreh se, rivendosja e taksĂ«s kundĂ«r produkteve serbe tashmĂ« Ă«shtĂ« e pamundur.

"ËshtĂ« problem me vendos taksĂ«n. E shoh tĂ« pamundur tĂ« vendosĂ«sh taksĂ«n. Di presionin e fillimit. Ta pamundĂ«sojnĂ« kabinetin, ta pamundĂ«sojnĂ« votĂ«n. MĂ« vjen keq qĂ« kemi humbur njĂ« vlerĂ« qĂ« e kemi vendosur me shumĂ« mund", tha Haradinaj.

Sa i përket deklaratave të Grenell se, nuk kam parë një projekt për ndarjen e Kosovës, Haradinaj deklaroi se, një gjë e tillë nuk ka për të ndodhur kurrë. 

"As me marr territore, as me e nda. ËshtĂ« njĂ« unitet brenda populllit dhe vetĂ«vetiu jam kundĂ«r. Para kujt tĂ« jem, jam kundĂ«r. Nuk do tĂ« ketĂ« kurrĂ« ndarje tĂ« KosovĂ«s. Kosova Ă«shtĂ« kompromisi i shqiptarĂ«ve nĂ« Ballkan. VetĂ«m me SerbinĂ« e kemi humbur dy herĂ« KosovĂ«n. Ka pĂ«rfunduar koha e copĂ«timit tĂ« territoreve tĂ« shqiptarĂ«ve", tha i prerĂ« Haradinaj.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco