'Rama përjashton nga ndihma 70% të biznesit vogël'/ Biznesmeni: Ku të shkoj unë tani?!

'Rama përjashton nga ndihma 70% të biznesit vogël'/ Biznesmeni: Ku të shkoj unë tani?!

19:51, 30/03/2020
A+ Aa A-

Qeveria përjashton nga skema e ndihmës 70% të biznesnit të vogël.

Ky është denoncimi i mbërritur në adresën e ish kryeministrit Sali Berisha nga një anëtar i këtij komuniteti.

Sipas tij, edhe pse fillimisht u premtua një paketë ndihmese për ta, sot ka konstatuar se ai dhe shumë biznese të ngjashme janë të përjashtuara. 

"Denoncohen gënjeshtrat e Edvin Kristaq Mashtrimit për bizneset! Lexoni denoncimin e biznesmenit dixhital. Premtoi publikisht dy rroga minimale ndërsa sot ka përjashtuar nga ndihma 70% të bizneseve të vogla. Dënoj me ashpërsi mashtrimet e papërgjegjshme të Edvin PPP Maskës ndaj bizneseve dhe kërkoj mbështetjen e tyre urgjente", shkruan ish kryeministri, ndërsa publikon mesazhin e biznesmenit denoncues.

"Përshendetje Dr. I marri Surrelit ose me saktë ordineri i globit në fushën e mashtrimit mashtron ditën për diell,para 5 ditësh dekloroj publikisht që 2 rroga minimale e përfitojnë të gjithë bizneset e vegjel, në perjashtim të furrave,farmacive dhe dhe marketeve!.Ndersa sot pasi unë hyra në faqen për të bërë kerkesën e paketës mbi biznesin e vogel me del tabela që nuk je perfitues, sic e sheh edhe nga tabela jane mbi 70% e bizneseve të vegjel që nuk përfitojnë! Une e kam mbyllur dyqanin që nga data 11.03.2020! ku do i marr leket unë te paguaj sigurimet apo taksat tashi në 20 Prill që bëhet mbyllja e 3 mujorshin, pa llogaritur edhe qiranë e dyqanit!"

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

une dale vete30/03/2020 22:58

mban dhe 1 jave i mbullur dhe dalim se ai e merr rrogen se punen po e ben . une dale vete

tl30/03/2020 20:12

Ka sureli lek sa te doni,sulmoni atje mqs nuk ju dha leket ose ulni koken siç keni bere gjithmone

Shto koment

Denonco