84-vjeçarja në Vlorë: Mbijetoj me ujë dhe sheqer/ Rama: Lekët për sheqer ku i gjeti ajo?!

84-vjeçarja në Vlorë: Mbijetoj me ujë dhe sheqer/ Rama: Lekët për sheqer ku i gjeti ajo?!

16:39, 30/03/2020

"Ruani të moshuarit"! Ky është "amaneti" i kryeministrit Edi Rama, i cili në çdo dalje të tij publike përsërit apelin për të mbrojtur dhe për të mos lejuar këtë grupmoshë të dalë nga shtëpia.

Madje, i pari i qeverisë premtoi ndihma për ta. Por ishte pikërisht një e moshuar sot që i hodhi gjithçka për tokë.

Para kamerës, zonja 84-vjeçare nga Vlora prekju zemrat e të gjithë shqiptarëve teksa deklaroi se prej dy ditësh, ushqimi i saj i vetëm është ujë me sheqer.

Nisur nga kjo histori shumë e dhimbshme nuk kanë munguar memet në rrjetet sociale, që ironizojnë dhe sulmojnë kryeministrin Rama, për më tepër edhe deputet i zonjës në fjalë.

Në vazhdën e përgjigjeve të tij: "Nuk ke punë, po internetin ku e gjete", "nuk ke lekë, po iPhone-n ku e gjete", nuk mund të mungonte edhe këtë herë përgjigja: "Po paratë për sheqer ku i gjete".

Image

Meqënëse ne shqiptarët harrojmë shpejt, ju sjellim më poshtë, edhe një herë, me zë dhe figurë dëshminë e dhimbshme të 84-vjeçares... /A.R, Syri.net

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Titi01/04/2020 22:40

E ke lexu librin nenen o lab

Sheqeri31/03/2020 23:37

Po per ujin, ku i gjeti leket?Ne kete shtet , pasi te vdesesh kujtohen se ishe edhe ti, me perpara s”te ka kush ne liste ss per buk, as per uje, as si kryefamiljar,...... e per asgje ne kete bote

fieri31/03/2020 15:34

do ja kete dhene neta kur ka qene ne vlore

Labi31/03/2020 11:54

Do q m femive te paret si ska trup ai djal qe jeton ne itali e ska 20 euro per maman e vet ca pret na shteti ,

Arberi30/03/2020 22:36

Edi Rama të zëntë haku i këtyre njerëzve në nevojë, zoti ta shpërbleftë aty ku të djeg më shumë mër gogoli shqiptarëve.

Shto koment

Denonco