Akuza e kreu të VV në Tiranë: Rama i gëzuar për grushtin e shtetit në Kosovë

Akuza e kreu të VV në Tiranë: Rama i gëzuar për grushtin e shtetit në Kosovë

22:21, 29/03/2020

Kreu i zyrës së Vetëvendosjes në Tiranë, Bojken Abazi ka reaguar në lidhje me heshtjen e Edi Ramës, për atë që ai e emërton si ‘grusht shteti’ në Kosovë.

Abazi nxjerr disa arsye, mes të cilave dhe atë që, Edi Rama gëzon për atë që po ndodh në Kosovë.

KM Edi Rama e ka për detyrim të merret me frenimin e pandemisë në Shqipëri, po aq sa e ka detyrimin të flasë kundër grushtit të shtetit në Kosovë.

Kanë folur politikanë e diplomatë nga Gjermania, Franca e Zvicra, deri në Amerikë, por Rama nuk flet dhe hesht.

Hesht sepse i painteresuar?

Hesht sepse kështu miraton?

Apo hesht sepse nuk dëshiron t'i dëgjohet gëzimi?’, shkruan Bojken Abazi në Facebook.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

astrit30/03/2020 11:07

Hesht se ka aq mend sa ta kuptoje qe eshte bere mutsihane. Keshtu qe ka futur ne arsyetim fjalen e urte "mos e luj m... se na vjen era"

Shto koment

Denonco