Vasili: Ja si Gjermania po e fiton luftën ndaj pandemisë

Vasili: Ja si Gjermania po e fiton luftën ndaj pandemisë

18:44, 29/03/2020

Nënkryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim Petrit Vasili me anë të një videoje të shpërndarë në rrjetet sociale, shprehet se Shqipëria duhet që të ndjekë modelin gjerman, në mënyrë që të mund të parandalojë sa më shpejt përhapjen e koronavirusit.

Vasili thekson se Gjermania po e lufton koronavirusin, duke kryer testime, duke dërguar mjekë familjeje nëpër banesa, si dhe me anë të merkatos së ushqimeve e mbajtjen hapur të farmacive.

 ‘Testim, mjeku i familjes dhe merkato ushqimore e farmaci hapur, kështu po fiton Gjermania ndaj Pandemisë!’, thotë Vasili.

Në video, ai jep edhe arsyet se përse Gjermania e ka luftuar kaq mirë koronavirusin dhe pse modeli gjerman është ai që mund të na shpëtojë nga pandemia.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

FILANTROPI DT. 30 mars 202030/03/2020 01:26

O Tit Vasili çfarë je duke thënë kështu mo burrë i dheut: që Shqipëria të ndjekë modelin gjerman për të luftuar Coronavirusin.Po thoni që mjeku i familjes të shkojë nëpër shtëpitë të bëjë testime e çudira të tjera që po pjell fantazia jote. Po ju kini qënë edhe ministër i Shëndetsisë dhe e dini shumë mirë që as ekziston gjëkundi " mjeku i familjes". Apo gjëndja e sistemit shëndetsor e një niveli të ulët. Ju nuk bëtë kurfarë pune sa ishit në atë karrige vetëm u bëtë patericë për të sjellë Edi Ramën në pushtet. SI NUK JU VJEN TURP SOT KUR DILNI DHE LËSHONI NGA GOJA "postulate" që SHQIPËRIA TË NDJEKË SHËMBULLIN GJERMAN. SA MIRË DO ISHTE. POR TI Tit Vasili ke kohë që je "PJERDHUR" nga mëntë, kur bëtë dhe një"GAFË "tjetër kur dolët nga parlamenti dhe e latë ED RAMËN ME POTURE të bëjë sot si ti dojë bytha.....

Shto koment

Denonco