'Derrat e kënaqur e gryksa që gromsijnë, s'mund të kuptojnë ata që derdhin lotë mjerimi nga uria!'

'Derrat e kënaqur e gryksa që gromsijnë, s'mund të kuptojnë ata që derdhin lotë mjerimi nga uria!'

17:50, 29/03/2020

“Për çfarë vdekjesh nga uria flasin disa pa pushim, kur në fakt nga uria shqiptarët nuk kanë vdekur kurrë”.

Kështu do të shprehej një ditë kryeministri Edi Rama gjatë një komunikimi live me qytetarët.

Dhe duket se kjo deklaratë e tij ka bërë jehonë edhe në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Kështu shprehet ish kryeministri Sali Berisha, i cili teksa publikon një pjesë të deklaratës së Ramës, nuk kursen revoltën e tij ndaj sjelljes së kreut të qeverisë.

“Derrat e kënaqur e gryksa që gromsijnë nuk mund të kuptojnë ata që derdhin lot të ftohta mjerimi nga uria! Sipas dëshirës, ndiqeni videon që është bëre virale në diasporën tonë në SHBA dhe miqtë e saj amerikanë”, shkruan ish-kryeministri Berisha.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Korcari29/03/2020 20:55

Derrat e kenaqur i kemi sot ne qeverri dhe ne parlament.Modeli,shikoni sa ju eshte berre koka dhe bythet deputeteve dhe ministrave me ne krye Taulant Ballen.

Agron Tosku 29/03/2020 18:50

Krim krim.,Nuk do zjatem nuk kam par né Itali tè mbyllen farmacia o merkatet per ushqim èshte krim krim krim. M

Mazllum Aziz Latifi29/03/2020 18:36

Te shkerdhefsha tan ropt e shpise o Ed Rama.

Pandeli Makjo29/03/2020 18:11

Te zente virusi e te marrte me vete o pusht i derrit.

Shto koment

Denonco