'A ka kryeministër tjetër që terrorizon popullin e tij?'/ Noka për Ramën: Mbylleni e mos e lini të dalë në TV

'A ka kryeministër tjetër që terrorizon popullin e tij?'/ Noka për Ramën: Mbylleni e mos e lini të dalë në TV

16:16, 28/03/2020

Pas daljes më të fundit të kryeministrit Edi Rama, vjen reagimi i ish deputetit të Partisë Demokratike Flamur Noka.

Përmes një postimi në Facebook, Noka shpreh habinë me sjelljen e kryeministrit ndaj qytetarëve në këtë periudhë shumë të vështirë, ndërsa thekson se psikika e tij e rënduar, që kërkon ta induktojë te çdo shqiptar, është një dëm që do ia shohim pasojat nesër.

Reagimi i plotë i Flamur Nokës:

Perfundimisht eshte rende shume. .A mund ti flasesh sot popullit tend gjithe mllef kur me shume se kurre ka nevoje per ngrohtesi dhe dashuri ne fjalet qe i thuhen..?A mund ti hakerrehesh popullit tend kur ai ka nevoje per perkundesje e mbeshtetje ne cdo aspekt ,??A mund ti thote dikush KM se cdo fjale horror dhe vreri qe ai nxjerr cdo dite jane rreptesisht te ndaluara ne keto kohe edhe sikur te pershkruanin realitetin sepse e deprimon shoqerine .?A e din ky KM qe eshte aty te qaj dhe te zgjidh hallet e popullit e jo populli te qaj e te zgjidh hallet e psikikes se tij??? A i thote dikush se kjo shoqeri e traumatizuar ka nevoj per pozitivitet e optimizem e jo ta traumatizosh edhe ti cdo dite e me shume??A sheh ky ndonje homolog qe del e terrorizon perdite e ne menyre permanente popullin e vet??Nuk ndodh asgjekundi .Mbylleni. Mos e leni te dale se psikiken e tij te renduar po kerkon tja induktoj me zor cdo shqiptari dhe ky eshte nje dem qe do ja shohim pasojat neser. Mbylleni e mos e leni te dal ne Tv.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco