Tërmeti/ Rama: Ju dola për Zot, nuk ia lashë Zotit detyrat e mia

Tërmeti/ Rama: Ju dola për Zot, nuk ia lashë Zotit detyrat e mia

14:53, 28/03/2020

Kryeministri Edi Rama mbajti një fjalim plot fyerje dhe mllef kundër shqiptarëve. Mes të tjerash, Rama tha se ai është babai i rreptë i shqiptarëve në këto kohë të vështira.

Në një moment, Rama tha se i ka ndihmuar shqiptarët edhe kur ra tërmeti.

“Kur ra tërmeti e patë që ju dola për Zot. Nuk ia lashë Zotit asnjë nga detyrat e mia,” tha Rama.

E megjithatë, kur tërmeti vetëm Rama nuk u doli zot shqiptarëve.

Dhjetëra njerëz u lanë të jetojnë në banesa thuajse të rrënuara edhe pse ishin lajmëruar nga një tërmet në shtator.

Shumë prej tyre humbën jetën.

Operacionit e shpëtimit treguan se shteti shqiptar dhe qeverisja janë të rrënuara.

Shqipëria nuk kishte as edhe një qen shpëtimi.

Pastaj procesi i rindërtimit nuk ka nisur edhe pse kanë kaluar katër muaj.

Kurse mijëra njerëz flenë akoma nëpër çadra.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

N28/03/2020 15:43

Ore seruozisht e ka ky ? Cfare paske bere ti qe i paske dal per zor vetes o trap, ky ka ik fare, cdo dite qe kalon i mbushet mendja me shume se "ka bere gjera". Eshte faji EU kjo.

t28/03/2020 15:22

Ti u je bere xhandar shqiptarrve o legen,cfare u ke zgjidhur shqiptarrve,vec u shtuar hallet,o ye hangert korona sa me parr

Holti28/03/2020 15:10

genjeshtra, manipulimi, juajtja e teatrit, si dhe diktatorlleku jane tipike te nje manjaku narcisik

Shto koment

Denonco