Ikën Rama: Jam babai juaj, kjo mortje do na grijë si mish qeni

Ikën Rama: Jam babai juaj, kjo mortje do na grijë si mish qeni

14:39, 28/03/2020

Kryeministrit Edi Rama po i bën keq kjo situatë. Në një fjalim të pazakontë në internet, ai sulmoi ashpër shqiptarët.

Megjithatë, përpara se të lëshonte breshërinë e fyerjeve ndaj tyre, ai tha se i ka rënë për hise që të jetë babai i shqiptarëve.

'E keni parasysh babain kur u shkul veshin? Kur babai rreptësohet, diçka nuk shkon," tha Rama.

“Mua mĂ« ra pĂ«r hise t’ua them, e di qĂ« po bĂ«j gjĂ«ra qĂ« nuk ka se si t’ju gĂ«zojnĂ«, kur bĂ«j rolin e babait, po si mendoni ju qĂ« mĂ« pĂ«lqejnĂ« mua kĂ«to masa shtrĂ«nguese?” tha Rama.

“MĂ« pĂ«lqejnĂ« mua llogaritĂ« qĂ« bĂ«jmĂ« kĂ«tu çdo ditĂ« pĂ«r shifrat e papunĂ«sisĂ« qĂ« rriten? Ku hyjnĂ« pĂ«rditĂ« e mĂ« pak tĂ« ardhura, qĂ« tĂ« ardhurat bien e si nĂ« çdo shtĂ«pi bie dhe fuqia pĂ«r tĂ« shpenzuar si zakonisht e pĂ«r tĂ« lĂ«nĂ« diçka mĂ«njanĂ«, shifrat e papunĂ«sisĂ« qĂ« rriten e rriten pĂ«r ditĂ« me shkurtime nga puna? MĂ« pĂ«lqen mua tĂ« mbyll shkolla e biznese pĂ«r javĂ« tĂ« tĂ«ra e t’u tregoj se kush lĂ«viz e kush ndĂ«shkohet po lĂ«vizi? Apo tĂ« pĂ«rballem me lloj-lloj reagimesh instiktive qĂ« mĂ« shkruajnĂ« kĂ«tu sikur ua solla unĂ« luftĂ«n e unĂ« rri nĂ« shpellĂ«n e njĂ« thesari me florinj e ironizoj ata qĂ« ankohen?

Pse qejf kam unĂ« t’u them si tĂ« mbroheni nga kjo mortje qĂ« na ka rĂ«nĂ« si rrufe mbi kokĂ« e kĂ«rcĂ«non tĂ« na grijĂ« si mish qeni?” tha Rama.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

albert 28/03/2020 21:16

ca babi jon je ti merr q... fis e fare fis tu ste punonjne koqet shifi gjej origjinen e kalamojve te ty jo tonen merr moster shpifarake

Arberi28/03/2020 17:33

O rrot k... leje babain se sje babai jonë ti, nuk e kemi baba drogaxhi ne shqiptarët por na ka zënë taksirati me dëgjuar një rrot kari si puna jot përditë me ndimën e mafiozit Soros po vuajnë sot shqiptarët. Ti dukesh se çfarë idjoti je kërkon me doemos të dukesh si Ismail Qemali e tregon Video me Ismailin mbrapa por mundohu sa të duash ta imitosh me ate mjekrrën tënde të palalë ti ke qenë je dhe do jeshë bir komunisti i biri Kristaqit dhe nipi i Spirros. Njeri i fshtirë.

t28/03/2020 15:38

Ja kemi bere hallall po te te grije ty te parin si mish qeni me soj e sorollop

Thelight28/03/2020 15:21

Ky eshte dhe do te mbetet vetem kopiature: kopjon fjalet dhe shprehjet e njerezve te shquar qe i kane dhene nje kontribut te madh dhe bere shume per njerezimin; dhe qe te duket si babi i kombit kopjon stilin e flokeve dhe mjekren e Ismail Qemalit. Faktikisht shenjat dhe simptomat qe ky po shfaq perdite edhe me shume tregojne qarte diagnozen e crregullimit te personalitetit (personality disorder) dhe crregulimit te psikozes skizofrenike (psychosis & schizophrenia disorder) te dyzuar nga narcicizmi, arroganca, manipulimi, deliri, egersia (cruelty), agresiviteti dhe etja per te qene i vleresuar nga te tjeret (the need of being validated by the others). Kjo eshte origjinaliteti dhe realiteti i tij. Harrojeni qe ai te largohet nga shkrimet apo editorialet apo prononcimet mediatike ose politike. Ai eshte nje bishe qe erdhi me dhune dhe largohet vetem me dhune se bashku me tufen e tij te cakenjve.

Mirfa28/03/2020 15:16

Gjej baben e gregut e tandin o fare e keqe se na i kena babat o qenie qe vec me njerzimin ske lidhje

koment28/03/2020 15:13

Do Zoti te ze virusi. Nuk iu ndane teveqelet ketij populli.

Kurvice28/03/2020 15:13

O kurve pse nuk shperndan formulare popullit si.ne Greqi dhe vende te tjera europiane.Secili mbush formularin me gjithe te dhenat ku do levize.Po devijon nga formulari policia ka te drejte te gjobis.Pse duhet te marrin leje tek ty. Ti po shfrytezon covidin 19.per te tallur kete popull.Vetem njerezit me shpirt te zi i bejne keto skandale.Ti nuk je bere ndonjehere baba , si ka mundesi qe do.te behesh babai ine.Ti nuk ke gjene me te domosdoshme per te qen baba.te mungojne shume gjera

Arjan kodra28/03/2020 15:07

Ky qe e quan veten babai yne po I le leket ne kumar me ppp e femijet etij skane te hane buke fale zot se sdi car flet

Shto koment

Denonco