Rama announces new restrictions: As of Monday, no one leaves home without an online permission

Rama announces new restrictions: As of Monday, no one leaves home without an online permission

13:10, 27/03/2020
A+ Aa A-

Albanian Premier Edi Rama has announced the new measures that will be imposed in order to slow down the spread of coronavirus. Rama said a total curfew will be imposed from Monday and no one will be able to get out even for buying groceries without asking for permission first. The permission will be asked via SMS or the new online application, for only one person per family.

Just like the last week, from 13:00 tomorrow to 05:00 on Monday, everybody stays at home and shops will be shut”, Rama wrote.

As of Monday, no one will be able to go out to buy groceries without receiving the digital permission first, via email or telephone in the name of the family. After a while we'll introduce the app that is so simple to use and from Monday to the end of the war it will be the only way to get out in Tirana and urban centers”.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Emigranti30/03/2020 05:54

Mjere Shqiperia dhe Shqipetaret nga ky njeri psikopat dhe diktator !! Ramovic ...shume shpejt do vije dhe rradha jote!! Populli vonon por nuk harron !!

PATRIOTI DT 30 mars 202029/03/2020 00:33

O MILET I PASKA IKUR MËNDJA KËTIJ " KOQES" PO ÇFARË KINI BËRË KËSHTU MOR NJERËZ. PO SI NUK MENDUAT NJËHERË KUR E VOTUAT MOR TË URUAR. TANI KA PËR TË NA E "LËRUAR" MOR ANADOLLAKËT E KËTIJ VËNDI TË MJERË.

Shqiptari27/03/2020 17:23

MOS U BEFASONI O SHQIPTARE! UNE E KISHA PARASHIKUAR QYSH NE 2013. PO U BE EDVIN KRISTAQ RAMA KRYEMINISTRI I SHQIPERISE, E GJITHE SHQIPERIA DO TE BJERE NE NIVELIN E TIJ PSIKOLOGJIK, MORAL, KAFSHEROR DHE PSIKOPATIK! SOT NJE POPULL I TERE PO I NENSHTROHET RREGULLAVE PSIKOPATIKE TE NJE IDIOTI PSIKOPAT, TE NJE TE SEMURI PSIQIK DHE TE DROGUAR ME KOKAINE! PER TE MBULUAR DESHTIMIN E TIJ TOTAL, APAAFTESINE DHE HAJDUTERINE E TIJ TE PASKRUPULL, PO VENDOS RREGULLA ANAKRONIKE DHE PERSONALE PA PIKEN E LLOGJIKES! HAJVANLLEQE ONLINE! SHQIPERIA FATKEQE RA NE DORE TE NJE NJE IDIOTI PA SHKOLLE DHE INJORANT! RA NE DORE TE NJE PERSONI HALUCINANT QE I DUKET VETJA SI SHPETIMTARI I KOMBIT! AI QE DERI DJE BASHKE ME BUSHTRAT I TIJ IMORALE, PA PIKENE TALLEJ ME PARASHIKIMET E OPOZITES PER PANDEMINE QE PO AFROHEJ DHE PO KANOSTE VENDIN, SOT NA DEL SI LEGEN MUTI SI SHPETIMTARI I KOMBIT! ZAGARI I MUTIT!

Goni27/03/2020 13:28

Ti mir e ke zoti kryeminister po leket ku ti gjejme per pazar tani se kemi 15 dite qe i kemi mbyllur qepenat apo te hajme bar.

Shto koment

Denonco