VIDEOMESAZHI/ Vasili: Katër veprimet, që kërkon Pandemia dhe një sugjerim kryeministrit!

VIDEOMESAZHI/ Vasili: Katër veprimet, që kërkon Pandemia dhe një sugjerim kryeministrit!

17:13, 26/03/2020

Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili, në një videomesazh drejtuar qeverisë, i ka kërkuar kësaj të fundit katër veprime, duke i sugjeruar testim, testim dhe vetëm testim; Si edhe një zgjerim shumë i madh i bazës së profesionistëve që të trajnohen për tu vendosur në vijën e parë të betejës; kërkohet të shpreshet qartë se cila është gjendja e gatishmërisë për ventilatorët si edhe të ndërtojë Komitetin Shkencor me specialistët nga të gjiyha fushat

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco