VIDEO/ Zbulohet mashtrimi i Ramës me telefonatat ‘live’ me qytetarët

VIDEO/ Zbulohet mashtrimi i Ramës me telefonatat ‘live’ me qytetarët

22:01, 25/03/2020

Edi Rama doli mbrëmjen e sotme live në Facebook e tij, duke thënë se po flistet me qytetarët drejtpërdrejt.

Por Rama dhe stafi i tij teknik, ka harruar që të fshehë të gjithë mashtrimin.

Ramën mbrëmjen e sotme e ka tradhëtuar teknologjia dhe i ka rrëzuar teatrin banal se gjoja punon edhe natën.

Regjistrimi është bërë gjatë ditës, siç duket nga dritarja në krah të centralistit të kryeministrisë, ku drita është normale duke na traguar se Rama nuk ishte live, siç e pretendoi 1 orë më parë në ERTV.

Është mirë që në vend të teatrit të montuar me telefonata të montuara, Edi Rama të zbatojë planin për të siguruar të ardhura për mbijetesën e bizneseve dhe të qytetarëve.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

G28/03/2020 22:42

Kyeminister me i poshter ne gjith globin, vetem izolim, por per te ofruar lek per popullin see hap gojen se per veten kan plerat, na kan rrjep neve, dhe Ben sikur po na meson ne vete dim se nuk jemi budallej, por per fat te keq kemi hajdut ne krye te vendit.

Cufi27/03/2020 15:40

Kur krieministri thote qe eshte nate.... nate eshte.. edhe se luan as topi.. Plus pastaj qe me kete krieminister qe kemi ne.. nata duket si dite.. qe.. marrte nga ditet tona ishalla.

KUTI 27/03/2020 14:21

Kjo mor miq nuk quhet mashtrim por rrene e pacipe, si i pacipe qe eshte ai llum... e siç ben gjithmone, pa e krujt fare, sepse e di qe mediat do ta quajne mashtrues e jo plehre! Pse nuk i thoni gjerat siç jane edhe siç i dini, por e beni shejtan budallane! Ps: Aq shume perdoret kjo fjale ne mediat shqiptare sa duket sikur jau ka sugjeruar ai kete titull pseudo "mashtrues" sepse eshet me pak impaktues sesa rrenacak i paftyre!

Silva26/03/2020 22:30

Vuri edhe ate orar debil qe ne 5 te mengjesit. Te ngrihen njerezit qe me nate se keshtu ia shkrepi koka udheheqesit. Mirepo ke pare ti qe shqipot prape e kane qejf. Me keq na e bej i thone se ashtu e duam ne. Ky bam drurin kokes dhe vu batutat, shqipot ngazellehen "shyqyr qe te kemi". O Zot cfare tragjedie!

Klodi26/03/2020 15:05

Nuk dua të mbështesë asnjë krah politik pasi nuk më intereson asnjë ngjyrë politike por desha t'ju vë në dijeni se ndriçimi në atë zonë është shumë i lartë çka mund të sjellë një konfuzion nëse është ditë apo natë përderisa kryeministri thotë është natë përse nuk e pranoni por merrni me detaje të kota të cilat nuk kanë asnjë vlerë ditë apo natë.Turp për median që në vënd që të merret me informacione të vlefshme në këtë situatë dhe kohë që po kalojmë merret me mustaqet e çelos.

Martin 26/03/2020 06:28

Akoma nuk e mesuan shqiptaret kush eshte E Rama?!

JURISTI25/03/2020 23:04

Diktatoret gjithmone kujdesen per imazhin.

Shto koment

Denonco